Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikus-könyvtáros...

Informatikus-könyvtáros szakra szeretnék menni, és lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban! Melyik sulit ajánlanátok a leginkább? Mennyire lehet vele jól elhelyezkedni? És milyen arányban oszlanak meg a humán és az informatikai dolgok?

Figyelt kérdés
Az informatikai része mennyire nehéz?Középszintén érettségiztem belőle,ami elég jó lett(88 %).Mennyire lehet majd gond,hogy matekból pl. nagyon gyengécske vagyok?A válaszokat előre is köszönöm!:)
2010. jan. 27. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Jaj nem te vagy akinek gondja van a matekkal?


Amúgy ha jó vagy töriből meg magyarból csak a "reáltárgyakból" nem akkor miért nem jelentkezel állam és jogtudományi egyetemre?


Tanulj jogásznak vagy ügyvédnek, az is van olyan jól fizető mint az informatika és ott egy reáltárgy se kell csak a töri meg a magyar!!


Az a könyvtáros sztem halott ügy...

2010. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Mellesleg ne tántorítson el hogy gyenge a matekod, fizetősön diákhitellel simán bejutsz bárhova! Én most megyek a gdf re majd ősszel (remélem) egyik távoli ismerős meg már lassan elvégzi és kettes volt matekból, de már az ibm hez jár gyakorlatra..


Az érettségi eredmény semmit sem jelent csak meglegyen a pont!


Vagy ha egy kicsit kevéske is a pont akkor legyen mögötted pénz!!

2010. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
SZTE-BTK info könyvtár szakon rengeteg jó szakirány van! Oda jelentkezz!!:)
2010. febr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kaposvár vagy Pécs. Kaposváron van olyan szakirány is, ahol nem kell sok informatikát tanulnod, ha nem akarsz. :)

A matek nem fog kelleni. :-)

A tantárgyak megoszlása az szakirányfüggő. Mondom, Kaposváron létezik sima közkönyvtári szakirány is. :)

Elhelyezkedni nem nehezebb vele, mint sok más szakmával. De nem csak könyvtárban tudsz dolgoznia végzettségeddel.


Ami meg a jogot illeti, szerintem az még ennyire sem éri meg, Dunát lehet rekeszteni a sok jogásszal, ügyvéddel, stb. Plusz nem olyan egyszerű a jogi egyetem, sokan vért izzadnak pl. a római jogtól és csak sokadjára mennek át, ha egyáltalán átmennek...

2010. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!