Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig érvényes a diákom?...

Tuzsu kérdése:

Meddig érvényes a diákom? Júniusban végeztem el egy Felsőfokú OKJ-s szakot. Július 1-jéig vagy mint mindenki másnak októberig 31-ig?

Figyelt kérdés
És ha én be vagyok jelentkezve a munkaügyi központba, mint pályakezdő, az befolyásol valamit?
2012. júl. 30. 11:09
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
október 31-ig
2012. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi! És ez 100%-ra biztos? Mert, ha nem, el kell kezdenem intézni a TB-m, ha lejárna. de azt se szeretném, hogy valami kereszteződés legyen, hogy jogosult vagyok még rá, de kapom máshonnan is, vagy fizetem magamnak! Mert nem lenne szerencsés,ha egy betegség közepette derülne ki, hog már nem vagyok jogosult!
2012. júl. 30. 20:20
 3/3 Andizsuzsi ***** válasza:

362/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet

az oktatási igazolványokról


13.§.

3) A tanuló diákigazolványára a tanulói jogviszony megszűnését követő október 31-ig jogosult, kivéve, amennyiben a nem tanköteles tanulónak félévkor megszűnik a tanulói jogviszonya. Ebben az esetben a tanuló diákigazolványra az adott tanév március 31-ig jogosult.


(4) Abban az esetben, ha a hallgató


a) hallgatói jogviszonya az I. félévben szűnik meg, a hallgatói jogviszonyának megszűnését követő március 31-ig


b) hallgatói jogviszonya a II. félévben szűnik meg, a hallgatói jogviszonyának megszűnését követő október 31-ig jogosult diákigazolványra.

2012. júl. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!