Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért jelentkeztek ennyien...

Miért jelentkeztek ennyien olyan szakokra, amit most nem áll szándékotokban elkezdeni?

Figyelt kérdés
Már minden második kérdés arról szól, hogyan lehet szakot váltani, teljes más egyetemre menni, mi történik, ha mégsem akarnak arra az egyetemre menni, amire felvették őket stb!? Komolyan mondom nem értem és őszintén szeretném megérteni, hogy miért jelölnek meg fiatalok olyan szakokat, amiket nem éreznek úgymond "biztosnak"! Nem vitát szeretnék szítani, egyszerűen tényleg okokra vagyok kíváncsi.

2012. aug. 2. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokszor az idióta szülő a hibás az ők "legalább legyen bent az egyetemen" felfogásukkal.
2012. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok szerencsétlen gyerekre ráerőszakolják a szülei,hogy hova menjen és mit tanuljon,pedig ku..vára nincs a kedve hozzá és megfelelő tudása oda járni.Ilyenkor ássa el magát a szülő,hogy erőszakoskodik,a kölyök meg azért nem csap az asztalra,hogy NEM!Oda jelentkezek ahova akarok,vagy megyek szakmát tanulni és pont.Úgyis a nagyobb szintet fogják inkább választani.

De sajnos olyan is van,hogy bumburnyák a jelentkező,nem néz utána,mit is takar a szak,követelmények stb.Amikor meglátja a tanegységlistát tele lesz a gatyája,mert nem bízik abba,hogy meg tudja csinálni.Ez általába a sorrend módosítási határidő lejárta után szokott lenni.

2012. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb 18 év körüli emberke alkalmatlan, illetve nincs készen arra, hogy teljes bizonyossággal el tudja dönteni, jól el tudja dönteni, hogy mi az amivel mindenképp foglalkozni szeretne. Ráadásul idén nem is volt túl sok idő okosan dönteni, mert egyes információk későn láttak napvilágot. Hol csökkentik az államilag támogatott keretszámokat, stb. Aztán vannak olyan szülők is, akik ragaszkodnak hozzá, hogy gyermekük akármilyen diplomát szerezzen. Nem izgatja őket, hogy a gyereket nem érdekli az adott szak, vagy csak azt nézik, hogy később el tudjon vele helyezkedni akár egy általa rühellt szakmában. Sok oka lehet:) 18 évesen még könnyű megijedni, hogy mi van ha mégsem ezt vagy azt akarod. Én ezért is vártam jó pár évet a továbbtanulással:D
2012. aug. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még csak most fogok érettségizni de már tudom hova szeretnék jelentkezni. Anyum olyan rípus, hogy nagyon félt engem de ebbe egyáltalán nem szól bele. Na ilyen nem mindenhol van és a szülô dönti el hoca mennyen a gyerek. Aztán fél év mulva mikor már leérettségizett akkor rájön hogy ô ez meg ez akar lenni és a szakot ahova ment nem is szereti.
2012. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Talán érdemes egy-két évet kihagyni

az érettésgi után (nem rögtön továbbtanulni)

2013. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!