Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Át fognak engedni másik...

Át fognak engedni másik szakra tanulni?

Figyelt kérdés

Egyetemi karon belül 2 szak között van átjárhatóság? Úgy tudom itt az első év alapozó év, tehát mindenki ugyanazt tanulja. Ha nagyon nagyon jó az átlagom átvesznek?

A két szak ponthatára között nagy a különbség. Viszont én 5 ponttal maradtam le, ahová átmennék. Igaz az is a levelező.

Nagyon sokat számít az "alap" ponthatár különbség, vagy azt nézik csak, hogy nekem anno mennyi volt? Vagy ha tényleg nagyon jó tanuló vagyok, ezt nem is nézik?


2012. aug. 3. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

"alapozó év, tehát mindenki ugyanazt tanulja. "

Ezt, hogy érted. Egy tesi szakon azért nem ugyan azt tanulják mint egy kémia szakon. Milyen szakról mennél, milyen szakra? Felvételi pontjaidat már a kutya nem érdekli. Elsőbe, kell egy jó átlag és talán átmehetsz.

2012. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De, kell a felvételi pont is. Ha a felvételi időszakában nem érte el a másik szak ponthatárát, akkor nem veszik át, függetlenül attól h milyen az 1 év utáni átlaga!
2012. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez biztos?:(
2012. aug. 3. 14:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Legtöbb suliban igen. De nézd meg a sajátodnak a szabályzatát, nézd meg h mit ír átvételre.
2012. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy semmit
2012. aug. 3. 14:23
 6/8 A kérdező kommentje:
az oldalukon csak egy kérvényt lehet nyomtatni, ennyi
2012. aug. 3. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:
melyik suli és mi a két szak?
2012. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy vicces lenne ha működne ez a módszer. Bejutsz egy gyenge szakra mondjuk 300 ponttal, de ugyanabban a suliban van az általad kívánt szak 450 ponttal, és akkor te csak szimplán átkéred magad 1 év után, mert hát egy suli. :)


Komolyra fordítva a szót, attól még hogy alapozó év nincs két szak amin ugyanazt tanítanák. Akkor minek lenne külön véve két szakra, nemde?


Úgy tudsz átmenni hogy újra felvételizel, és akkor ha így bekerültél már lesz lehetőség rá hogy néhány tárgyat amelyek ténylegesen megegyeznek elfogadják, így relatíve kevesebb idő alatt el tudod végezni a szakot, és még nem csúszol ki az állami félévekből.

2012. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!