Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kéttannyelvűsként tehetek...

Kéttannyelvűsként tehetek érettségit magyar nyelven?

Figyelt kérdés
Ha a történelmet spanyol nyelven tanultam gimiben, de magyar nyelven szeretnék belőle érettségizni, akkor ezt megtehetem? Az iskolában azzal "riogatnak" hogy nem, mert eddig spanyol nyelven tanultam és ezért csak spanyolul tehetem le az érettségit. (Nekem viszont különösebb szükségem nincsen rá.) Eddig még nem találtam semmiféle használható információt ezzel kapcsolatban. Megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni.

2012. aug. 6. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:

háááááát nagyon nehéz lenne neked :\


mert hát más a csaták/szövetséget/országokok/stb spanyol neve, mint a magyar neve.

Itt egy példa: magyarul: I. Rigómezei csata, spanyolul: Batalla de Kosovo


és nagyon sok ilyen van, szóval nagyon nehéz lenne neked :\

2012. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

sztem megcsinálhatod, és h meglegyen a felsőfokú spanyolból, töri helyett vmi másból kéne érettségizned.

ha spanyolul tudod a csatákat, helyszíneket, stb, miért ne tudnád magyarul? én németül tanultam a törit, és tudtam magyarul is, biztos te is tudod..

szóval váltsd ki vmilyen másik tárggyal, h meglegyen a c1 (c1= emelt spanyol érettségi+2 tárgy spanyolul)

2012. aug. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én most érettségiztem és német kéttannyelvűbe jártam. De nekem úgy volt, hogy magyarul vettük az egyetemes törit, németül meg a többit. Neked nem volt mellette magyarul töri?

Egyébként meg ha úgy érzed, hogy tudnád magyarul akkor hajrá. Én öszintén megmondom,hogy németül nem sok minden ragadt meg a töriből,azt mindig magolnom kellett, magyarul viszont sokkal jobban tetszett.:)

2012. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy egy évvel le vagyunk maradva az anyaggal. Nem tudom hogyan fogja ezt a lemaradást bepótolni a tanár (meg persze mi). Azért gondolkoztam rajta, hogy esetleg magyarul tudnék előre haladni (meg ismételni is), mert a magyar könyvek megvannak. Viszont spanyolul nincsenek meg előre a jegyzetek stb. Eddig spanyol föciből van meg az érettségim, e mellett max. töriből tudnám még megcsinálni, ezeket tanultuk spanyol nyelven. De valójában már egyáltalán nem vonz, hogy ily módon szerezzek felsőfokú nyelvvizsgát, felsőbb évesek mondták, hogy "semmit se ér". Pluszpontokat két emelttel szeretnék majd szerezni. De a lényeg, hogy a válaszaitok alapján akkor tehetem magyarul is ha akarom, csak a suliban ijesztgetett ofő, hogy nem lehet :)

Köszönöm az eddigi válaszokat

2012. aug. 6. 16:52
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt kihagytam: civilizációból is lehetne, de úgy tudom egy főtárgyból mindenféleképpen kell spanyolul (meg egy másik tárgyból + emelt spanyol) ahhoz, hogy kapjak felsőfokú nyelvvizsgát.
2012. aug. 6. 16:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én matekból,civiből csináltam németül meg német emelt. Töriből mi is iszonyatosan le voltunk maradva. Utolsó év elején kezdtük el a 11.es anyagot. Paráztam, hogy sehova se fogunk eljutni, de meg lehet oldani. A forrásokból még az is kiszedi az infókat, aki semmit se tud. Úgyhogy sok sikert majd az érettségihez!
2012. aug. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én is kéttannyelvűbe jártam,és tényleg igaz h.csak a pontot kapod meg a nyelvvizsgáért,mert ez nem ad egy külön nyelvvizsga bizonyitványt,mindössze egy mondat van az érettségidben:ez a vmi felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű,és ennyi,de ez persze csak akkor van ha 1 spanyol emelt+2 tantárgy spanyolul...DE:tudd,hogy aki kéttannyelvű tagozaton érettségizik,KÖTELEZŐ min.2 tantárgyból az adott nyelven érettségiznie,csak te választod meg h.abból a párból,amit tanultok,melyikből mész
2012. aug. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó: spanyolból is kötelező érettségiznem?
2012. aug. 7. 13:47
 9/9 anonim válasza:
ezt sajnos nem tom
2012. aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!