Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha én most érettségiztem, és...

Ha én most érettségiztem, és jelentkeztem érettségi utáni szakképzésre ugyanabba a középiskolába, érettségizhetek olyan tárgyból, amit csak 1 évig tanultam?

Figyelt kérdés
Természetesen tudom hogy ki kell fizetnem a vizsgadíjat. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy nem ütközik-e jogszabályba. Valami hivatalos forrásnak is nagyon örülnék! Köszönöm.
2012. aug. 8. 12:31
 1/4 reptoid ***** válasza:

1) nem kell kifizetned, hiszen tanulói jogviszonyod van

2) érettségi bizid megszerzése után bármiből érettségizhetsz bármilyen szinten

3) egy éves megkötés sehol sincs, középiskolai tanulmányaid alatt akkor érettségizhetsz egy tárgyból, ha annak a tanulását az intézményi tanterv szerint befejezted. Pl nagyon sokszor az infó 1 éves tantárgy, pl csak 9-ben oktatják. Ebben az esetben minden további nélkül érettségizhetsz belőle, nincs semmilyen 1 vagy 2 éves szabály.


[link]

2012. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Remélem még idenézel 1x. :)

Először is köszönöm a válaszod. És szeretném még megtudni, hogy mi van akkor, ha érettségiztem már egy tárgyból, még a gimiben (emelt szinten), abból érettségizhetek-e újra, teljesen ingyen? Vagy egyáltalán, ha kifizetem a vizsgadíjat? (így 2 tárgyból érettségiznék, az egyikből még nincs eredményem)

2012. aug. 8. 14:52
 3/4 A kérdező kommentje:

"Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet 12. § (5) bekezdése

alapján az érettségi bizonyítvány megszerzését követıen bármelyik vizsgatárgyból bármelyik vizsgaidıszakban

lehet érettségi vizsgát tenni, függetlenül attól, hogy az adott vizsgatárgyból milyen szintő és milyen eredménnyel

rendelkezik a vizsgázó. (Akár olyan vizsgatárgyból is tehet érettségi vizsgát az érettségi bizonyítvánnyal rendelkezı

vizsgázó, amelyet középiskolai tanulmányai során egyáltalán nem tanult.)"


Nah megtaláltam az erre vonatkozó részt. Szóval eszerint akkor érettségizhetek, ingyen, olyan tárgyból is, amiből már van eredményem? Csak megerősítésképp?:)

2012. aug. 8. 14:55
 4/4 reptoid ***** válasza:
Pontosan.
2012. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!