Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már van egy felsőfokú...

Ha már van egy felsőfokú OKJ-s képzésem, a másodikért fizetni kell?

Figyelt kérdés
6éve végeztem el egy ilyet,(26 éves vagyok)most gyesen vagyok,de szeretnék még egy tanfolyamot elvégezni.Ezért már fizetni kell?Nincs valami kedvezmény esetleg gyesen lévő anyukáknak?Vagy a munkaügyi kp amiket indit,nem ingyenesek?
2012. aug. 10. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én kis mama kedvezményről tudok olyan tuti van, de a gyes dolgot nem tudom,a munkaügyi által rengeteg tanfolyamot indítanak ingyen, és a minimálbér 60 vagy 70%át kapod, és fizetik az utazásod 90%át is, remélem valamennyit tudtam segíteni,de igen, ha szereztél egy okj képzést nappalin nem mehetsz még1re nappalira tudom h te már 26 vagy így semmiféleképpen nem mehetnél nappalira, csak felnőttképzésre és azért többnyire fizetni kell.
2012. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segitséged!Utánajárok!
2012. aug. 11. 10:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Idén már lekésted, de egyetemi felsőfokú szakképzésre mehetsz még. Az államira jelentkezel, így ingyenes lehet.
2012. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi,de nem szeretné egyetemre menni,csak egy szakmát szeretnék még,egy ilyen OKJ-s teljesen jó lenne,ami 1 max 2év lenne.A gyerkőc mellett nem nagyon tudok elmenni,de estin egy ilyet még talán meg tudnék csinálni.
2012. aug. 11. 11:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemi felsőfokú szakképzés az OKJ.-s, és csak két éve, és azt is lehet levelezősön.
2012. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem tudtam hogy ezt egyeteminek hivják.Akkor megnézem majd.
2012. aug. 11. 12:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt például a felsőfokú szakképzési szakok oszlop, mint Okj.

[link]

De szinte minden egyetemen van, ilyen. Szerintem ezek jobban megérik. És ha felvesznek államira akkor semmi tanfolyami költsége nincs. De idén már lezárult a jelentkezés, így csak jövőre tudsz felvételizni.

2012. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!