Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők, tanárok ill. aki...

Szülők, tanárok ill. aki ezzel találkozott mostanában : Tényleg divat még egyes iskolákban a hátratett kézzel ültetés? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egy kolléganőm mesélte hogy az ő lányának a tanára bizony megkövetelte, meglehetősen katonás hangnemben amikor nyílt órán volt. Ez idén volt, egy pesti iskolában. Fiam most lesz elsős, és szeretném tudni mire számíthatunk....

2012. aug. 11. 12:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Én ugyan már rég kinőttem az első osztályt és most az egyetemi éveim taposom de ez egy furcsa kérdés.

Először is nem értem miért jó ha hátra teszi a gyerek a kezét, másrészt nem értem miért gond ha a tanárnak ez a mániája. Ez úgyis mindig eldől elég hamar, hogy ki a rossz és ki a jó gyerek ez szerintem legalább segít, hogy fegyelmet tanuljanak mivel még általánosban és rosszabb gimikben is sok a ...hülye gyerek, hogy szépen fogalmazzak.

Szerintem nem kell félteni a gyereket, nem eszik meg és ha nem makacs illetve rossz akkor még csak gondja sem lesz.

Mellesleg a legdurvább általános iskolás "büntetés" amit láttam mikor én jártam oda az volt, mikor 5. osztályban az újonnan (bár már pár hete tanított minket ekkor) megismert történelem tanár megunta, hogy az egyik gyereket az első perctől kezdve képtelen elviselni mert folyton mást csinál zavarja az órát stb., egyszer csak a tanár fogta kiszólította megemelte pár centire a földtől a fülénél fogva és rászólt :P

Ez kicsit durvának tűnhet, valószínű fájt is a volt osztálytársamnak de attól kezdve még a jegye is javult és sosem pofátlankodott többet. Szóval szerintem ha a gyerek nem ad rá okot az esetek döntőbb részében nem kell félni ilyesmitől.

2012. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!