Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Atkinson Pszichológia című...

Atkinson Pszichológia című könyvéből érdemes megvenni a legújabb kiadást? Állítólag nagyon át van dolgozva.

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 13:18
 1/2 anonim válasza:

Szija!

Én is épp ezen gondolkoztam, és keresgettem róla a neten, és ezt találtam :


Az "Atkinson" új kiadása nemcsak formailag, hanem tartalmilag is jelentős átdolgozáson ment keresztül. Szerzői között a régiek közül csak Smith és Nolen-Hoecksema szerepel, (maga Atkinson is visszavonult), Frederickson és Loftus személyében pedig két kiváló, az elméleti kutatást s a gyakorlati szempontokat egyesítő szerző csatlakozott a csapathoz. A könyv a fejezetek sorrendjét és az anyag felosztását többé-kevésbé megtartotta (kivéve a személyiség-lélektannal és a szociálpszichológiával foglalkozó két-két fejezetet), de egészében véve valamivel terjedelmesebb lett. Az új, mindenütt előtérbe helyezett szempontok az evolúciós magyarázat keresését, a modern idegtudományi módszerek és eredmények részletes bemutatását s az alkalmazások részletes illusztrálását hangsúlyozzák. Új színfolt a kötetben az ellentétes vélemények ütköztetése, amely az "Érem két oldala" betétekben többnyire a szakma nagyjainak - sokszor gyökeresen ellentétes - véleményét ismerteti, érzékeltetve egyben azt is, hogy a pszichológiában nincsenek örök érvényű, megfellebbezhetetlen igazságok. Az új kiadáshoz kapcsolódódik a Pléh Csaba és Boross Ottilia szerkesztette Bevezetés a pszichológiába című olvasókönyv.

2009. júl. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legújabb Atkinson van meg, amíg nem tudtam megvenni, a régiből tanultam de ég és föld a kettő. Mindkettőnek vannak előnyei. A lényeges tartalmi elemek ugyanazok maradtak, de a régi Atkinsonban néhány dolog részletesebb volt. Az új Atkinsonban meg a fejezetek végén vannak érdekességek, amik vizsgán vagy szigorlaton jól jöhetnek amolyan villogásnak.
2010. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!