Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom magam motiválni....

Nem tudom magam motiválni. Volt ilyen valakivel? Hogy lehet 'megoldani'?

Figyelt kérdés

Most kezdem a főiskolát. De valahogy eddig sem volt semmi szorgalmam, pedig érdekel a tanulás, főként az, amit most kezdek, de nem tudtam soha nekiállni a tanulásnak. Mindig volt valami, ami 'fontosabb' volt. Itt az oldalon olvastam, hogy motiválni kell magamat, pl. ha megtanulom idáig az anyagot, eszek egy csokit, vagy sétálok. Vagy hogy lebegjen a szemem előtt a cél, amiért tanulok. Kipróbáltam minden hasonlót, de semmi. Nem tudom magam motiválni. Sajnos ez más helyzetekben pl. fogyókúra is így van, de azért most a tanulás jobban idegesít :D

Van erre valami tipp?


2012. aug. 12. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy majd a vizsgaidőszakban elő jön az! Én se voltam sose nagy tanulós, de a vizsgák előtt rám jön a félelem és akkor muszáj!:D
2012. aug. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most ha érdekel az amire felvetek akkor elvileg jobban kell, hogy kedved legyen tanulni.
2012. aug. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És gondolj arra, miért is jársz oda.
2012. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
...és gondolj arra, hogy az adófizetők pénzéből tanulsz. Ha nem tanulsz, akkor lényegében lopsz. Remélem ez ad kellő motivációt. :)
2012. aug. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ma már nem nagyon igaz. Mert ha nem fejezi be akkor a hallgatói szerződés miatt vissza kell fizetnie a képzése költségét.
2012. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Össze kell szorítanod a fogadat, mert muszály. Ilyenkor sok dolog van, ami eltereli az ember figyelmét, de gondolj arra, hogy nem maradsz le semmiről, a fősuli átmeneti időszak. Én pl anno késő este és éjszaka tanultam, mert akkor nagyobb volt a csend a nyugalom, nem terelte el a figyelmemet semmi. A motiváció egy kicsit más dolog. Ha nem érdekel, amit tanulsz, akkor nehezebb. Önmagában az is motivál, hogy érdekel az, amit tanulsz.
2012. aug. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nehéz tanácsot adni, hiszen nem ismerünk. Te ismered magad, te tudod, hogy mi motiválna Téged. Nekem mondjuk elég, ha arra gondolok, hogy mennyi új dolgot ismerhetek, tanulhatok meg meg ilyesmik. Persze néha nekem is vannak hullámvölgyeim, én ilyenkor mindig kitűzök egy megvalósítható, reális célt, amit ha teljesítek megjutalmazom magam. Előre eldöntöm azt is, hogy mikor és mi lesz a jutalmam. Tavaly pl. télen kerültem ilyen hullámvölgybe, hogy nem volt erőm tanulni, viszont félév előtt rá kellett hajtanom a tanulásra. A célom az volt, hogy megírjam ötösre a dolgozatokat, a mateknál négyes volt a cél (az egy kicsit nehezebben megy). A jutalom pedig egy lazítós péntek délután, amikor zenét hallgattam, olvasgattam és forró csokit ittam, nem foglalkozva a külvilággal. :D
2012. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!