Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik már végeztek a középsulib...

Akik már végeztek a középsuliban. Mi volt a 12 végzős év menete? Mire emlékeztek? Milyen volt ez az egész?

Figyelt kérdés

gondolom az érettségire való készülés eltért attól amit 10-ben vagy 11-ben csináltunk

kevesebb rizsa és feleltetés, kevesebb stressz egészen az érettségiig?

szalagavatóra készülés… felvételi előkészületek


nem?


2012. aug. 16. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

kevesebb stressz? ugyanmár, sokkal több.

vmennyire igen, eltért. nálunk leálltak a feleltetéssel, kimondottan olyan dolgokból írattak ami az érettségihez is kelleni fog. első félév még laza volt, de a második már elég túró...

elég gyorsan eltelt ez az 1 év (leggyorsabban a 4 év közül), de újra nem csinálnám. örülök h felvettek az egyetemre...

2012. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sokkal több stresszel jár mint bármely más év. a szalagavató, hogy milyen legyen a tánc a ruha a smink a frizura stb, akkor a tanáraim nagyon durván tolták(én 2x hiperventiláltam felelés miatt). az érettségi viszont gyerekjáték volt.
2012. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, az utolsó év szerintem is tök más. Nálunk voltak pl. rendhagyó órák, amikor öregdiákok jöttek vissza és meséltek a mostani a munkájukról (nagyon érdekes volt, volt aki most CERN-ben dolgozik, van aki a NASA-nál, Google-nél). Sok "lyukasóránk" volt, amikor különböző egyetemekről/főiskolákról jöttek "toborozni". Aztán ugye a Szalagavató, elég sok készülődéssel jár. Órákon mi sem feleltünk már olyan sokat, viszont sok röpdogát írtunk az érettségi anyagából, meg úgy eleve szinte érettségi feladatokkal teltek az órák. Azokból a tárgyakból, amikből egy adott diák nem érettségizett, nem zaklatták, csak a kötelező dolgokat kérték. Az érettségi szerintem is nagyon könnyű volt, bár biztos a megfelelő felkészítés miatt is. És sajnos tényleg gyorsan elrepült, szerettem a gimit, kicsit hiányzik is, bár az egyetem is elég f*sza! :D
2012. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első félév szalagavató, meg egyéb baromságokkal telik, túl lehet élni... A második félév meg komolytalan volt. Kinéztük azokat a szakokat, ahová alacsonyak a ponthatárok (a 480-as rendszerben 280 és 380 között voltak mindig), aztán lesz*rtuk az érettségit. Az órák felére be se kellett járni. A suliban az ősidőkben használt írásvetítőbe rejtettük a pálinkát, és magyarórákra már csak egy-egy feles után ültünk be, hogy elviselhetőbbek legyenek... Szóval jó buli volt.
2012. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!