Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor derül ki, hogy melyik...

Mikor derül ki, hogy melyik fősuliba mennyi lesz a ponthatár?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 18:24
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

hát most hogy későn fogom megtudni még át kell gondolnom

mert ugye ki tudja lehet hogy idén 340 pont jövőre meg növelik vagy 50 pontal :/

vmi vendéglátóiba akartam/akarnék

2012. aug. 17. 19:05
 12/24 anonim ***** válasza:
Azt nem növelik. Automatikus a ponthatár.
2012. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Hát.. akkor kösd fel a nadrágod, oda 400 közeli pontok szoktak kelleni.
2012. aug. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Ja, és tudtommal csak költségtérítéses formában indul.
2012. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

de minden suliban csak úgy fog indulni?

esetleg valaki tud nekem ajánlani egy oldalt, ahol leírják, hogy milyen szakok lesznek államilag támogatottak? vagy valaki tudja?

2012. aug. 17. 19:26
 16/24 anonim ***** válasza:
Nézegesd a felvi.hu-t
2012. aug. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ez tényleg minden évben így van. Mi is csak megtippelni tudtuk anno. Az idei ponthatárokat (amire ugye februárban kellett jelentkezni) most adták ki július 27-én, ezekhez tudsz valamennyire viszonyítani.
2012. aug. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

köszi hogy ezt így leírtátok :)) eddig így teljesen elvoltam abban a hitben, hogy nemsokára megtudom a ponthatárokat és majd szépen választok valamit :/

nem voltam még ilyen helyzetben ezért nem tudtam hogy megy ez

2012. aug. 17. 20:02
 19/24 anonim ***** válasza:

Nem ártana, ha kicsit utánaolvasnál felvin a dolgoknak, mert elég nagy homályban élsz.


Nem előbb ponthatárokat mondanak, aztán jelentkezel...

mégis hogy lehetne így megoldani?

Nyilván akkor mindenki oda jelentkezne, ahová lenne elég pontja. De ha 100 helyre jelentkeznének 200-an, mégis hogy válogatnának??


Beadod a jelentkezést, megírod az érettségit, lesz vmnenyi pontod.

Utána megnézik minden szakon a jelentkezőket, sorba állítják őket pont szerint, és a keretszámnál meghúzzák a határt. Az utolsó bekerült ember pontszáma a ponthatár.


Ebből most már teljesen logikus, hogy nem lehet előre ponthatárt hirdetni, hiszen pont a jelentkezők alakítják ki azt...

2012. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
bocsi ha értetlen voltam
2012. aug. 17. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!