Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan találhatok indoklást,...

Hogyan találhatok indoklást, hogy átvegyenek az ELTE-re?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Debreceni Egyetemen tanulok, de nem igazán szeretem az egészet. Nem a tanári karral van a gond, mert nagyon lelkiismeretes és segítőkész emberek, ami a baj, hogy maga a közösség nem igazán "egyetemies", utálom a csoportam nagy részét, mert alig van értelmes ember köztük, akivel szinvonalsabb helyekre lehetne szórakozni menni és értelmes témákról dumálni amelett, hogy néha persze felöntünk a garatra. Sokszor az az érzésem mintha, nem is egy egyetemen lennék hanem egy szakközép suliban. Nem erre számítottam! Azt hittem több lesz az elvontabb ízlésvilágú, művészetek iránt fogékony, tornacipős és szakadt farmeros emberke, erre a pofámba kaptam egy csomó bunkó, zselés fejü, techno mániás srácot és nyávogó, buta, ízléstelen lányt.

Meg magát Debrecent sem szeretem, egy év alatt teljesen kinőttem, nincs benne semmi, a roncsbáron kívül egy art helyet nem tudok a városban, de szerintem igény sincs rá, mert errefele annyira "merevek" az emberek.

Már bánom, hogy nem Pestet és az ELTE-t választottam és ha van rá lehetőség, szeretném "jovátenni". Annyira jobb lenne a fővárosban és azt vettem észre, hogy azok az ismerőseim akik az ELTE-re járnak sokkal intellektuálisabbak, emberibbek, egyszerübbek, és magán az ELTE-n sokkal színvonalasabb az egyetemi lét.


Azt tudom, hogy kell egy bizonyos átlag, hogy átvegyenek, ami szerintem tuti meglessz, de azt is tudom, hogy indoklás is kell és nem tudom, hogy elég-e amit leírtam vagy ha nem, mit tudnék "kiügyeskedni" indoklásul!


Segítsetek mert "megfulladok"!



2012. aug. 19. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez az indoklás nem tudom mi lehet, mert tőlünk is mentek el az ELTE-re, de nekem a srác azt mondta, hogy csak annyi volt, hogy kitöltettek vele egy pár lapot (gondolom felvételi vagy ilyesmi lap lehetett), kérnie kellett az előző sulijából lepecsételt igazolást az az évi eredményeiről, és azt be kellett vinni. Aztán átvették annyival, hogy lesznek tárgyak, amiket nem számítanak be, mert ott nem azt tanítják az alatt a név alatt, mint emide.
2012. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Aki az eltére és pestre jár, az nem intellektuálisabb, hanem szimplán sznobok, azt hiszik, hogy ők sz@rták a spanyol viaszt. Ott még ennyire sem lesz egyetem hangulatod, mert az nem tipikus egyetem város, mint pl. Szeged. Nincs akkora élet, az oktatás sem olyan jó, csak ők hiszik ezt magukról.
2012. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak költségesre vesznek, szóval jól gondold meg. És lehet az ottani közösség sem jobb.
2012. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kérdésedre sajnos nem tudok érdemi választ, de 100%-ban megértem, hogy menekülni akarsz Debrecenből! A sulit nem ismerem, de maga város borzalmas szinte minden téren, az ottani emberek is kibírhatatlanok, ráadásul annyira, hogy azt kell írjam, hogy milliószor inkább a pestiek! XD
2012. aug. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó mit értessz azon, hogy a debreceni emberek kibírhatatlanok?
2012. aug. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyílván nem általánosítok, de hiába egy 210 ezer fős nagyváros, olyan mint egy tanya Debrecen. Az emberekre nem jellemző semmi szabados, urbánus gondolkodásmód, a mai napig érződik a civis, begyepesedett, kispolgári múlt a város levegőjében. A szomszédom nem szól hozzám mert; "ő nem beszél az ilyen vidékről jött (hozzáteszem, szegedi vagyok) hosszúhajú, tróger művészekkel" a buszokon már bámulnak minket, azzal a komor, katonás arcukkal (ez az arc is annyira jellemző az emberkre itt) ha a haverokkal kicsit hangosabban nevetünk, a boltokban a pultos jó, ha nem néz az emberre gyilkos szemekkel a szokásos nem köszönés után, a kocsmákban vagy pubokban még a pultossal se lehet dumálni, mert bolondnak néz, a lányok beképzeltek és álszentek, a városban (ahogy a kérdező is írja) a roncson kívül semmi art hely nincs, mert van vagy 30 undergound fiatal a Debrecenben, a többi meg azon kívül, hogy örjöngő, DVSC szurkoló faszagyerek nem képvisel semmi stílust. El vannak telve, hogy ők aztán mennyire büszke, civisek és nem veszik észre, hogy ez r*hadtul nem érdekel senkit. Ráadásul egész Debrecen egy fullasztó, ronda betontömb. Van a nagyerdő és ennyi. Egy normálisabb park, vagy liget nincs a városban. Egymást érik a csövesek, a nagyállomásra meg hányni lehet.

Szegeddel abszolút nem lehet összehasoníltani. Az egy zöld, lélegző, patináns, művészettel teli igazi nagyváros, nyitott és kedves emberekkel és lakosságszám ide vagy oda sokkal nagyobb Debrecennél. De még Pest is jobb, hiába ott is sok a bunkó. Ott legalább nem bámulnak mindíg az ember pofájába, ha nem tetszik valami nekik, el lehet tünni, saját magadnak lehet lenni, jobbnál-jobb klubbok és art helyek közül válogatva.

Ez tehát a bajom Debrecennel!

2012. aug. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!