Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi (k) a Diákhitel1 hátulütői?

Makikaa kérdése:

Mi (k) a Diákhitel1 hátulütői?

Figyelt kérdés

Nem vagyok MÉG bankügyletekben jártas, olvasni tudok, az érdekelne, hogy miként és hogyan lehet vele megszívni. Illetve a lefutása sem tiszta teljesen.


Ezért egy példa:

Havi 15e a teljes tanévre felveszem. Ekkor 150e tartozásom van. Ha a törlesztését elkezdem mondjuk felvételét követően 2 év múlva, akkor hogy fog kinézni a törlesztésem első két éve.. hónapokra bontva?!

1.hónap: x forint

2.hónap: xy forint

3.hónap: xyz forint

...

...

Ebben a formában érdekelne.



2012. aug. 20. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hátránya igazából akkor van ha olyan felsőoktatási szakra jársz amivel az elhelyezkedés nehéz, hisz el kell kezdeni törleszteni pár hónappal a szakod elvégzése után mindenképpen és ha nincs melód az szívás.

A törlesztésről pedig (most néztem utána :D) első két évben az elmúlt évben meghatározott minimálbér 7-8-9%-át kell fizetni (gondolom ezt évente változtathatják, de max 9%) és 3. évtől pedig a te előző 2 évi jövedelmed 6%-át kell törlesztened havonta, vagy ha a jövedelmed nem érte el a minimálbért akkor a minimálbér 6%-át.

Némi különbség van azokra vonatkozólag akik 50ezer/hó diákhitelt vettek fel de az csak akkor vonatkozik rád ha olyat igénybe vettél.

2012. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Konkrétan google-be beírtam, hogy diákhitel törlesztés és hamar megvolt :D (előző vagyok)

2012. aug. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy mikor elkezdi visszafizetni az ember, lehetőleg ne a minimumot fizesse (ha van lehetőség), hanem többet. Nekem 4410,- Ft volt első évben a kötelező törlesztés, de egy hónapban 6632,- Ft-ot kamatozott. Szóval hiába törlesztettem volna, nőtt volna. Ezt nem szokták elolvasni, de van tájékoztató lapocska, és a honlapon is fenn van.


Ami pozitív, hogy ha van munkád, és nincsenek nagyon kiadásaid (pl. otthon laksz), akkor tetszőleges mennyiségű pénzt előtörleszthetsz, nincs megkötve a kezed, hogy direkt még jóóóóól húúúúzzzáááák, hogy megöregedj közben, a kamatot meg rápakolhassák.

Én jól fizető állással, otthon lakással és spórolással vissza tudok fizetni havi 60-70 ezret, így alig két év alatt letudom a több, mint egymilliót.


Mondjuk az én példámon:

Elkezdtem a törlesztést kb 1 millión

Ahhoz hozzá kellett adni a 6600-as kamatot, kivonni a 4410-et, az a következő hónap. Ezt megcsináltam kétszer, növekedett a tartozás, aztán jött a fizetés, és elkezdtem belepumpálni a 15-25-50-60 ezreket. Így egymillióról lementem már 740 ezerre fél év alatt.


Amíg nem volt munkám, addig a kötelezőt a megmaradt összegből fizettem. Szerintem érdemes úgy kalkulálni a végén, hogy ha a családod nem tudna azzal az x ezer forinttal sem támogatni, akkor mindenképpen hagyni belőle, hogy el tudd majd kezdeni a törlesztést.

Nekem mind a 6 félévben kellett igényelnem, anélkül nem tudtam volna fizetni a kolit, kaját, stb. De őrült nagy mázlim volt, hogy csak fél évig voltam munkanélküli, és most tudom fizetni.

2012. aug. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!