Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hentes szeretnék lenni,...

Hentes szeretnék lenni, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében lakom. Jelenleg gimnáziumba járok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Hentes szeretnék lenni, Szabolcsi vagyok. Hol van "hentes iskola" vagy valami ilyesmi, ahol kaphatok papírt arról, hogy hentes vagyok és vállalhatok munkát?!

Illetve mennyi a fizetése egy kezdő hentesnek?


2012. aug. 21. 14:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hentest pont úgy keresik mint az esztergályost szinte sehogy, hentes ezelőtt 20-25évvel volt biztos munka, manapság nagyon sokáig kell intézkedni h el tudj helyezkedni akár kis boltban.

OKJ-s tanfolyamon belül lehet indul hentes is, de én még nem láttam újságban, lehet nem pont hentesként van számon tartva.

Ipari húsfeldolgozó valami ilyesmi

2012. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Igen igen menjél csak te is jogásznak,bölcsésznek,szabad bölcsésznek,kommunikációsnak,menedzsernek,asszisztensnek,menedzserasszisztensnek.

Aztán mjad nnagy karrier áll előtted valamelyik angliai teszkó netán mekdonáldszban.

Nehogy értelmes szakmát tanulj,nehogy elmenj kőművesnek mert nincs jövője,mert amíg világ a világ az emberek nem fognak házakban lakni.

Hentesnek se menj!Nehogy már!!!Minek?Az embereknek szüksége van húsra?Az emberek esznek húst?Nem.Az embereknek nem kell hentes.Nincsenek az országban vágóhídak,nincsenek húsboltok,élelmiszer boltok,vag ha vannak is az emberek nem vesznek húst mert nem kell nekik.Az embereknek jogász kell mert pereskedni akarnak.

És amúgy is inkább menj el egyetemre teljesen mindegy milyen szakra.Csak menj el,nehogy értelmes piacképes szakmát tanulj!!!!!!Nehogy máár dolgozz!!Fizikai munkát....fújjjjj.undorító nem is vagy ember.

Menj el fősulira mert ha nem teszed kiközösítenek és a lányok sem fognak járni veled,mert nem jársz fősulira te csak egy hentes vagy.


Vannak cnc-s haverjaim nem munkanélküliek havi 200ezer felett keresnek.

Persze tudom ez nem igaz hiszen nehogymár jobban keressen mint az a jogász ismerősöm akinek csodák csodájára van munkája éls kap havi 110ezret 3év gyajkorlattal a háta mögött.

Pesten egy írni-olvasni nem tudó építőipari segédmunkás kap napi 6ezret.Az meg ugye köztudott,hogy az utcaseprők nagyon jól keresnek.



Komolyra fordítva a szót,ha lenne egy hentes szakmám már Lübeckben lennék 2-3-4év alatt összekeresnék annyit,h itthon vegyek egy házat egy kocsit meg megnyissam a saját húsboltom.Ha nem a városban akkor egy közeli nagyobb faluban ahol nincs húsbolt.


De persze nem érné meg mert az okoska megmondta,hogy nem kell a hentes,mert ugye nem esznek húst az emberek.

2012. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%

előző: mondataidból csak úgy árad a primitív magyar gondolkodás :)


ha a világon az összes ember fizikai munkát végezne, akk te sem ülhetnél a p.csádon egy gép előtt, miközben egy fórumon h.lyeségeket hordasz össze.

2012. aug. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt látszik meg hogy gyerek vagy és nem dolgozol.Ha dolgoznál akkor tunál olyanokat,hogy műszakos munkarend,vagy szabadnap,netán betegség miatt távpénz.
2012. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem én már akkor dolgoztam amikor te az ábécét tanultad.
2012. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudod itt már nem az van,hogy az összes ember fizikai munkát végez az országban,hanem az hogy lassan nincs senki aki fizikai munkát végezzen.Felteheted magadbana kérdést miért baj ez?Megmondom.Azért mert pár év és jönnek az albánok,macedónok,bolgárok,törökök.Mert a magyar nép túliskolázott.Márpedig zakmunkás kell.Kell építeni,kell termelni,kell gyártani.Ezeket fogják majd pótolni a primitív harmadikvilágbeli "barátaink".És ha már mot rettegés van a cigóktól,meg elfogadhatatlan az amit művelnek,akkor ne akard megtudni jilyenek az albáncigányok.
2012. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a fiataloknak a legnagyobb büntetés az lenne,ha dolgozni kéne.Inkább mennének börtönbe.

Mondjuk ezek az egyetemista fiúkák akik egy kenbyere nem tudnak megkenni.....Életképtelenség van keményen.

2012. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%

lehet itt a korral dobálózni, de ténylegesen nem tudod megcáfolni az előző válaszomat. beláthatod h az értelmiségiekre is szükség van, mert különben nem fejlődne a világ.

de ha te így gondolod, akk nyugodtan folytasd a szakmádat, én ebbe nem szólok bele. de egy kicsit cink h leszólod azokat akik tanulni akarnak.


ui.: diplomás ember vagyok, dolgozom. és egy "kicsit" jobban keresek mint a cnc-s haverjaid.

2012. aug. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Na látod itt nyílvánul meg a diplomás nagyképűség.Ami mindegyikőtökre jellemző nincs kivétel.

Ti azt hiszitek,hogy csak az tanul aki diplomás szakmát szerez.Szerinted egy hentesnek nem kell tanulnia?Az csak úgy születik amgától?Én nem leszólom azt aki tanul,mert a kérdés is pont erről szól,hogy a srác hentesnek akar tanulni.


Tisztában vagy te jelenleg az ország végzettségi arányaival?Hogy alig 10% végez évente szakmunkásban,Hogy 5x annyi ember tanul felsőoktatásban mint ahány szakmunkáés van?


Szerinted ez miért van?1995ben az országban végzett középiskolások több mint fele szakmunkás volt.Hogy értsd,nem hogy 5x annyi diplomásunk volt mint szakmunkásunk.Nem volt annyi érettségizett ember mint szakmunkás.


Kérdem és.Azóta zsenik születnek az országban és az apáitko generációja egy hülye buta segg generáció volt vagy az oktatás színvonla süllyedt mélyre.Ha te felsőoktatásban talultál akkor szerinted ott mindenki okos volt?Nem volt ott sok hülye buta 3,14csa?


Másként közeltem meg.

Szerinted egy normális országban egy építészmérnökre jut 8kőműves vagy 8építészmérnökre jut 1kőműves.

2012. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

erről évekig lehetne vitatkozni, amihez most marhára nincs kedvem. de annyi tény, h a felsőoktatásban tanulni nehezebb mint bármely szakmunkásképzőben. és miért nem mentem oda? mert egyszerűen nem érdekel a szakma. meg persze nem akarok világ életemben 150-160 ezer forintos fizetést. diplomásként még a kezdő fizetésem is 250ezer forint felett volt (!). és ez csak a kezdő volt.

ha neked tetszik a hentes szakma akk csináld. csak utána ne pattogj, hogy aki felsőoktatásban tanult az miért kap több pénzt, hisz nem is végez több fizikai munkát (de többet tanult a szakmáért). ezt hiába cáfolod meg, mert ez így van.

2012. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!