Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hentes szeretnék lenni,...

Hentes szeretnék lenni, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében lakom. Jelenleg gimnáziumba járok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Hentes szeretnék lenni, Szabolcsi vagyok. Hol van "hentes iskola" vagy valami ilyesmi, ahol kaphatok papírt arról, hogy hentes vagyok és vállalhatok munkát?!

Illetve mennyi a fizetése egy kezdő hentesnek?


2012. aug. 21. 14:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én sem szeretnék vitatkozni veled,de nagyon el vagy és minden felőoktatásban tanuló el van tévedve.


Kezdve onnan,hogy eleve mindenki azt hiszi,hogy bármilyen szakmát fog elvégezni a felsőoktatásban,neki azzal álommelója lesz és havi több100ezret fog keresni.


2testvérem van mind2 diplomás.

6évet jártam egy egyetemista most már dolgozó lánnyal.

Ép a minap futottam össze egy sráccal aki engem ekkor nagyon lenézett.Ittkapott melót(most én sem "otthon"lkok)mivel idegen itt ő is így megitunk egy sört,amelyben közölte,hogy sz.a.r. a szitu,hogy 100at keres társalbérlőként lakik egy 46éves faszival és semmire sem elég a pénze a párja pedig az ország másik végén dolgozik(8éve vannak együtt jövőre lagzi)ő kicsit jobban keres de a 130megállítja.


Egy orvos fizetése 100(?)ezer/hó.

Akiket ismerek jogászokat 100-130körül keresnek.

Az ilyen bölcsész,meg menedzser,meg asszisztens és különböző egzotikus hangzású szakokon végzett emberkéknek meg vagy nincs melójuk,vagy takarítanak teszkóznak angliában,netán másoddiplomáznak.


Ismerem a kérdező srác helyzetét én is érettségizettként mentem el szakmunkásnak?Miért?Mert semmit nem értem az érettségivel.Kimentem Németországba hazajöttem és azóta mint vállalkozó dolgozom.Szóval a havi 250 nekem nagyon kevés lenne.


Mondom neked,hogy mit aok az embereknek és mennyit kap a titkárnőm..aki diplomázott.


Segédmunkás 6ezer/nap

Festő 8/nap

Kőműves 12/nap

Burkoló 8/nap

Ács...azom nekem nincs alvállalkozózni szoktam de ő napi 10-12között ad az ácsoknak.


A titkárnőm havi 100ezret kap.

Miért?

Mikor feladtam a hírdetéseket,akkor szakmunkás alig jelentkezett és aki volt is erősen szortíroztam.Mikor titkárnőt kereste(idegen nyelven beszélő felső foku végzettséggel endelkező)folyamatosan megállás nélkül csörgöt a telefonom.


Szerintem a kérdező srác itthon simán egfogja keresni a havi 2kilót a hentesszakmával.De Lübeckbe évek óta folyamatosan keresik a henteseket heti-4-700eurós fizetéstér.


Szóval anygon el vagy tévedve ha azt hiszed,hogy a szakmunkások rsszul keresnek.


Tudod mit 7köznapi probléma bármikor előfordulhat,eldugul a wc vagy valami lefolyó.Hívd ki a duguláselhárítót vízvezetékszerelőt.És majd ne csodálkozz ha 20perces munkáért 15-45ezer között fog elkérni.

Szóval ha csak 250et keresnék minden bajom lenne.

Chryslerrel járok v6 o motor 17körül eszik 100on...benzinre nem lenne elég.

2012. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ma azért járnak sokan egyetemre mert olyan életképtelenek,hogy lehetetlen lenne nekik megtanítai,mondjuk egy házat felépíteni.


Ha valóban te is jártál,akkor találkoznod kellett babatenyerű nyálasan beszélő fiúkákkal,akik totál életképtelenek,anyuci kicsi kis fiacskái akiknek még a kenyeret is anyuci vajazza.

2012. aug. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

te azokat az embereket nézed le akik nem tudnak házat építeni. ennyi erővel én lenézlek téged, mert nem tudsz integrálni/deriválni.

és elég érdekes h a válaszaidból mindig kimarad véletlenül (?) két fontos szakmai ág: mérnök, informatika, műszaki területek.

2012. aug. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
de én itt be is fejezném. elég jól keresek, nem bántam meg h egyetemre jártam, büszke vagyok rá h teljesítettem és pont. számomra az a legfontosabb h szeretem amit csinálok. (de egy dugulást nem szívesen hárítanék el).
2012. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Viszakérdezek ha megengeded.

Szerinted az értelmes szakok,amelyek valóban tudást adnak,azok tömve vannak?

Hiány van értelmes mérnökből.Orvosból.

Erről beszélek,hogy a semmit adó büfészakok tömve.


Ezt írtam a srácnak az első válaszadó után,hogy sokkal értelmesebb elmennie hentesnek mint tököm tudja.....mi ilyen büfészak?


Ebben sincs igazam?Fiatalok 10ezrei kezdik el úgy a suli,hogy fogalmuk sincs mit tanulnak vag mi mlesz,csak ez ma divat,hogy felsőoktatás,trendi és mindegy hogy hová csak én is járjak.

2012. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A lenézést pedig nem én kezdtem.Te írtad azt,hogy a hentes szakma az nem tanulás.Nem így írtad szó szerint de ez jött le belőle.Később javítottad,hogy ahhoz kevesebbet kell tanulni.

Erre írtam,hogy ez jellemző minden diplomásra,hogy azt hiszik,hogy csak az a tanulás amit ők csinálnak.


És ti vagytok az értelmiség mert így nevezted magatokat,ti avgytoka az értelmiség a többi a söpredék.

Értem én tudom a dörgést.Láéttam én már végzős lányt a gyűrűavatóján szégyelni a szüleit...nem nem voltak alkoholisták,sem bűnözők.Apa ávcs anya varrónő,de a lány ezt égőnek érezte és inkább beültette őket a sarokba.


Mert a diplomások csak felsőbbrendűek..igen így mondta,felsőbbrendű.

2012. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Wesselényi Miklós Szakközépiskola, itt van olyan szak ahonnan lehetsz hentes.
2012. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!