Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan célszerű gyakorlati...

Hogyan célszerű gyakorlati helyet keresnem újságíróként?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag nagy vidéki városban élek, és lassan neki kell állnom gyakornoki helyet keresnem ahhoz, hogy le tudjak diplomázni.

Abból a szempontból szerencsés helyzetben vagyok, hogy a városban viszonylag sok médium van jelen, az újságoktól a televízión át a rádióig, tehát ezzel nincs probléma.

Viszont nem tudom, hogyan kezdjek neki.

Menjek be személyesen mindenhova, esetleg előzőleg érdeklődjek telefonon, vagy küldjek inkább e-mailt benne önéletrajzzal és motivációs levéllel?

Utóbbiakra szükség van-e egyáltalán, ha mondjuk személyesen megyek be? És nem fognak vajon azonnal elhajtani?

Jó lenne, ha valaki személyes tapasztalat alapján tudna nekem segíteni.

Előre is köszönöm :)



2012. aug. 22. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
az egyetemen nem adnak tájékoztatást erről?..kéne
2012. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, nem adtak, csak megkaptuk a nyomtatványokat, amiket ki kell töltetni és ennyi :S
2012. aug. 22. 13:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem írj emailt azoknak a helyeknek, ahol szívesen lennél gyakornok. Leírod szépen, hogy újságíró leszel, ehhez kell a gyakorlat, és arra gondoltál, hogy annál a bizonyos médiumnál (akinek éppen írsz) tudnád a leghasznosabban eltölteni a gyakorlati idődet. És igen, küldj önéletrajzot és motivációs levelet is, hogy miért éppen őket választottad (annál nyilván több indoklás kell, mint hogy "hát, le kell diplomáznom és kell a gyakorlat").

Esetleg ha a tanáraidtól tudsz szerezni írásos ajánlást, azt sem árt.

2012. szept. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!