Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki felvettek...

Van itt olyan, aki felvettek Debrecenbe az egyetemre, de nem jutott be a koliba és most nem tudja mi legyen?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 13:35
 1/4 A kérdező kommentje:

és itt kb. az emberek hány százaléka kerül be és mennyi nem?

sokakat nem vesznek fel?

2012. aug. 23. 13:38
 2/4 A kérdező kommentje:
félek ide jelentkezni, mert nem tudom mennyi esélyem van a kolira
2012. aug. 23. 13:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Kolit szociális helyzet alapján adnak

Figyelembe veszik:

- Lakóhely távolsága

- Egy főre jutó BRUTTÓ jövedelem

- családi helyzet (hányan vagytok egy háztartásban)

- meg még valamit, amit elfelejtettem.


Ezekből egy bonyolult képlet alapján rangsorolnak, pontokat kapsz, és X ponttól felvesznek, mint a felvételinél


Én nem is igényeltem kolit, 40 km-re lakom, bejárós vagyok, de nem is kaptam volna. A Szoc. ösztöndíjat is így ítélik oda, azt sem kaptam, mert a két minimálbér túl jó fizetésnek bizonyul ma Magyarországon...

2012. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Számítottam rá, hogy nem vesznek fel úgyhogy albérletben leszek. Csak ugye az drága. :( De 1. év után megpróbálom, akkor már figyelembe veszik a tanulmányi átlagot is.

Melyik szakon vagy? A sajátomnak találtam egy táblázatfélét, ahol vannak %-ok. Gondolom máshol is van ilyen. :)

2012. aug. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!