Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné pszichológusnak tanulni?

Megérné pszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elkezdett foglalkoztatni a továbbtanulás gondolata és elég erősen érdeklődök a pszichológia iránt.

De nem tudom, hogy ez egyetem elvégzése után milyen esélyekkel indulhatnék,mert nincsenek efféle ,,kapcsolataink", nem vagyunk 'kőgazdagok' sem és sajnos be kell valljam magamnak, hogy az elhivatottság és az önzetlenség önmagában szerintem elég kevés lesz friss diplomás,pályakezdőként(tudom, hogy valamikor el kell kezdeni,de nagyon ijesztő)...arra nem is merek gondolni, hogy majd esetleg valamikor egy saját rendelőt nyissak.

Tényleg ennyire negatív lenne a helyzetem vagy csak én vagyok ilyen borúlátó?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2012. aug. 23. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnso a pszichológus olyan szakma, amelyre nagy szükség volna, de sajnos elhelyezkedni így is nehéz, mert jórészt csak állami alkalmazottként tudnál elehlyezkedni, az állam meg nem látja úgy, hogy szükség volna pszichológusokra.
2012. aug. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne tanulj ezt. Kapcsolat nélkül lehetetlen vele elhelyezkedni, hatalmas a túlképzés, sokak szerint büfészak.

Másrészt az MA diploma után ahhoz, hogy jó állásod legyen szakosodni kell, de ez rengeteg pénzbe kerül.

Külföldön magyar diplomával nem tudom mik az esélyek, ez nem olyan, mint a mérnök. Bár egy jogásznál, aki a magyar jogrendszerre van kiélezve, mindenképp jobb.

2012. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

bsc-t, msc-t és phd-t is csináld meg

+ van valami szakosodás is

ez meg, hogy túlképzés van belőle.. persze bsc diplomásokból biztos, hogy nagyon sok van és azzal tényleg nem lehet elhelyezkedni

pont ezért kell továbbmenni és nem megállni bsc-nél..

ha humán beállítottságú vagy, akkor ez az egyik legjobb választás

jogászokkal dunát lehet rekeszteni..

2012. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen!Elég erősen humán beállítottságú vagyok,igazából a többi tantárgy nem is nagyon érdekel.

2012. aug. 25. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!