Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy van ez most, segitsen...

Hogy van ez most, segitsen már valaki! Pszichiaternek vagy pszichologusnak hogy lehet tanulni?

Figyelt kérdés

El kell végezni a 6 éves orvosit és utána még 5 év a szakosodás???És az 5 év alatt már lehet dolgozni? Ez teljesen reménytelen 27 évesen 2 gyerekkel?

És pszichologsnak? Az valamivel egyszerubb,nem?


2012. márc. 29. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

A pszichiáter és a pszichológus két különböző dolog.

A pszichiátert jól írtad, 6 év orvosi és 4-7 év szakosodás. A 6. év elvégzése után már dolgozol, de mint rezidens illetve szakorvos jelölt. A szakosodás végeztével lehet praxisod.


A pszichológus nem orvos! A pszichológus nem gyógyít! A pszichológus nem betegekkel foglalkozik! Ezért is fontos, hogy különítsd el a kettőt, mert nem ugyanaz. A pszichológia alapszak 3 év, mesterszak 2 év. Az alapszak semmire sem jó, nem csak érdemes elvégezni a mesterszakot, de igazából muszáj is. Bnőm erre a szakra jár és mondott valamit, hogy ezt követően el kéne végeznie a klinikai szakpszichológust, meg P.H.D.-ézni is akar. Hát nem tudom. De azt biztosan tudom, hogy nem igazán lehet magán praxisod úgy, hogy csak az 5 évet végezted el.

2012. márc. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pszichológusról írt előző hozzászólást szeretném megerősíteni.

Alapdiploma: 3 év (ha nem buksz meg) - nagyjából nem elég semmire sem.

Mesterdiploma: 2 év (ha nem buksz meg) - ezzel már lehet valamit csinálni, de igazi emberek közelébe még nem kerülhetsz.

Klinikai szakvizsga: 2 év - ha leteszed, már emberekkel is kapcsolatba tudsz lépni.

Itt azonban fontos tudni, hogy a gyakorlat megoldása nem egy sétagalopp, anyagilag sem.

Doktori 3 év.

A pszichiáterhez képest "egyszerűbb", de ez nem orvosi pálya.

2012. márc. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! És szerintetek lenne értelme elkezdeni 27 évesen? Erős matek kell valqmelyikhez ezek közül?Ha egyébként szlovákiában élek,lenne értelme Magyarországon tanulni?
2012. márc. 30. 08:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Erős matek nem kell, de nem valami piacképes szakma manapság a pszichológusi, én a helyedben nem kezdenék neki (gondolom a jobb munkalehetőségek reményében kezdenéd el? de javíts ki ha nem :))
2012. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Beadtam a jelelntkezőlapot,mert holnapig van jatáridő,hát meglátjuk,nem biztos hogy elfogadják,akkor majd megproálom jövőre,vag kitudja,addigra lehet h. összeszedem a pénzt/elhatározást/stb.t az orvosira is....:-) engem ez eléggé érdekel,nem éppen a jobb munka miatt:-) Mi miatt nem piacképes,a tuljelentkezés miatt?
2012. márc. 30. 18:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha ez érdekel és van rá energiád, akkor oké :) Szóval munkahely nincs nagyon sok, ahol el tudsz vele helyezkedni. Gondolom (mivel az orvosi is érdekel) klinikai pszichológus szeretnél lenni, és azzal főleg nehéz elhelyezkedni. Kicsit jobb esély van a munka-és szervezetpszichológiával, de ez már messze áll az "orvosi" résztől.

2 gyerek mellett én már nem vállalnám be az orvosit, de nem akarok beleszólni az álmaidba, csináld azt amit szeretnél :)

2012. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi:-) Igen igy van a klinikain gondolkodtam,itt nálunk dél szlovákiában nekem gy tűnik mintha kissé hiány lenne belőle,bár lehet hogy csak nincs rá igény...? Majd utána járok.
2012. márc. 30. 18:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Ó, akkor lehet hogy szerencséd van, én Budapest/Magyarországban gondolkoztam... Sok sikert hozzá! :)
2012. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi:-)
2012. márc. 30. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!