Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vegyek vissza és hagyjam...

Vegyek vissza és hagyjam magam vagy legyek keményebb?

Figyelt kérdés

Tesitanár vagyok és van pár olyan gyerek aki nem hajlandó SEMMIT sem csinálni, ráadásul pofázik is, nem tudja mi a fegyelem és nagyon csúnyán beszél, amikor meg megakarom buktatni akkor én vagyok a paraszt és jönnek a szülők, hogy ne buktassam meg szegény kölyköket. Tavaly volt egy nyolcadikos osztály, volt pár nagyon makacs kövér gyerek akik kurvx anyáztak előttem, 1 métert sem futottak, mindig egyeseket kellett beírnom mert nem is próbálkoztak. Félévkor 5 egyes mellé beírtam pár kettest mert jó szívű vagyok, reméltem hogy cserébe csinál valamit de nem. Nagyon azon voltam, hogy évvégén megbuktatom de nem tettem és még ballagáson is lefxszfejezett. Egyébként ennek a lánynak ötödikben csak ötösei voltak (akkor is én tanítottam). Rengeteg ilyen gyerek van. Ezek azt hiszik, hogy a testük miatt adom az egyest, szaktanárit meg ilyen hülyeségeket. Volt egy srác, 100kg felett volt, nem bírt sokat futni, nem tudott kötélre mászni meg szinte semmit de minden éven dicséretet kapott nálam, hiába nem tudta teljesíteni. Mert láttam, hogy akar. Voltam katona, elég kemény volt a kiképzés. Ha nagyon olyan a helyzet akkor alkalmazok 1-2 dolgot amitől másnapra olyan izomlázuk lesz, hogy megmozdulni alig bírnak. Persze én vagyok a hibás. Tavaly nagyon sok szülő jött, hogy miért bánok így a gyerekkel, meg hogy akár ki is rúgat. Szerintem meg fegyelmezni kell őket ha már otthon nem tanulta meg (bár suliban sem fogja). Szerintetek hagyjam magam vagy folytassam, esetleg legyek keményebb és buktassak (akár év végén is)?

35/F


2012. aug. 23. 21:13
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Azért vannak olyan gyerekek akik jó jegyeket kapnak és bírjuk egymást, de "ezekkel csak kivételezek".
2012. aug. 23. 21:16
 2/31 anonim ***** válasza:
65%
Ha ennyire visszapofázik és még hálátlan is akkor buktass, megérdemlik
2012. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
0%

Hát mit tanítanak a tanárképzőben? Nem pedagógiát?

Az nem arra jó, hogy meg tudd oldani ezeket a helyzeteket?

2012. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
51%

Ne hagyja magát tanárbá

Az én régi osztályomban is volt 3 ilyen gyerek de kár hogy nem buktak meg tesiből... át se ööltöztek csak bejöttek órára és leültek. óra után meg panaszkodtak hogy mekkora suttyó a tanár -.-

2012. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
51%

Buktasd meg őket a 'csába. Jöjjenek a szülők, ha az igazgatónak szólsz, akkor semmit sem fognak érni. Vigyék a gyerekeiket másik iskolába, ahol majd kivételeznek a "drágaságokkal".

20/L

2012. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:

Mindenki magának építi a várát. Ha valaki nem képes tesizni én tuti megbuktatnám egy percig nem okozna nekem álmatlan éjszakákat. A szülők meg megbeszélik a drága gyerekükkel.

Megvan a véleményem ezekről a szülőkről, de nem írom le, mert törölnék

2012. aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Hol van a tanároknak kijáró tisztelet? Sehol.Ezt már régen tudjuk. De azt is, hogy a tanár-szülő kapcsolat sokszor a javára válhat a diáknak. Szerintem ha felveszed a kapcsolatot a szülőkkel,azok odapörkölnek a gyereknek, mert ég a pofájuk bemenni a suliba. Ha meg nem érdeklik, legalább el tudod mondani, hogy te megtettél mindent és a szülők sem fújhatnak rád. Különben a gyerek sokszor azért paraszt a tanárral, mert otthon a rossz jegyet a paraszt tanárnak tulajdonítják, amitől a szülők is leparasztozzák azt. Csoda, hogy nincs tekintély? Nekem az apám azt mondta az o.főmnek, nyugodtan takarjon be, ha kritikán aluli a viselkedésem. Szívás volt, de hál istennek soha nem került rá sor.
2012. aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:

Mindenki magának építi a várát. Ha valaki nem képes tesizni én tuti megbuktatnám egy percig nem okozna nekem álmatlan éjszakákat. A szülők meg megbeszélik a drága gyerekükkel.

Megvan a véleményem ezekről a szülőkről, de nem írom le, mert törölnék

2012. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
A tekintélyedet meg kell tartanod! A testnevelés egészségügyi kérdés is, ezért nem lehet elbagatellizálni. Inkább légy keményebb de úgy, hogy azt, amit teszel, velük, az az ő érdekükben történik. Esetleg a nagyon kövéreknek segíts kicsit a fogyásban. Szerintem nagyot nősz a szemükben.
2012. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 renji7575 válasza:

Üdv.. ilyen szörnyű a helyzet arrafele?:O

amúgy említetted hogy nem akarnak csinálni semmit.. át se öltöznek? mert arra lehetne adni nekik 2 alkalmat és a 3. egy szaktanári..

nálunk ez így mukszik.

Ha meg tényleg semmit nem akarnak csinálni meg kell oldani hogy "osztályfőnöki intőnél" valami nagyobb fokú veszélyben érezzék magukat.

Nálunk bejön..

A leírtak alapján gondolom általánosba tanítasz.

Légy kemény és mutasd meg nekik hogy aki veled szórakozik az ott lesz nyugdíjas és a te társaságodban eltölthet még néhány szépnapot:DD sok szerencsét:)

16/L

2012. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!