Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez? Mit lehet...

Mit szóltok ehhez? Mit lehet tenni hagyjam én is rá?

Figyelt kérdés
Én 23 vagyok, az öcsém 18. Akármikor a szüleim szólnak neki, hogy segítsen valamit a ház körül, nem képes semmire és folyton kifogásokat talál. Idén érettségizett és az esetek 99%-ban ül a számítógépe előtt ás játszik. A legrosszabb, hogy a szüleim már nem is szólnak neki, mindent ráhagynak. Ha én szólok neki, akkor szüleim azt mondják "hagyjad, ne kötekedj már megint vele". Már úgy gondolom komolyan el kéne gondolkodnia a jövőjén, hiszen jövőre kitanul egy szakmát, és utána beköszönt a meló világa. Persze az osztályában sincs szó sem a munkavállalásról, sem a továbbtanulásról. Mikor én ezeket felhozom megvonja a vállát és kész.
2012. máj. 31. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid nevelnek egy elkényeztetett link alakot. Sajnos egyre inkább azt látom, hogy a fiúgyerekek nagyon el vannak kényeztetve, pedig nincs ez így jól, egy férfit alapból szorgalmasnak kellene nevelni.
2012. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Megváltani nem fogod tudni, te csak a feketebárány leszel, ha "kötekedsz" (ugyebár). Én ugyanilyen helyzetben beszéltem a szüleimmel is, naaagyon nagyon tapintatosan kérdeztem mindent, hogy ne förmedjenek rám, hogy kioktatom őket nevelési kérdésekben, de semmit nem ért. miért nem szólnak rá? mit szeretnének, hogy elérjen? miért nem lökdösik kicsit? stb. A tesómmal is beszéltem, de az is fölösleges volt, de legalább mindenki tudja, hogy mit gondolok! Ha a szüleid nem veszik kézbe az irányítást, neked sajnos elenyészően kicsi esélyed van ebben a helyzetben, de javaslom, próbáld megbeszélni velük. Utána valószínűleg átlátod, hogy ez már nem a te felelősséged. Nálunk mai napig ez a helyzet fennáll minden erőlködésem ellenére, úgyhogy bármennyire is a családom, próbálok ebbe a témába nem belebonyolódni velük.
2012. máj. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!