Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha túllépem a...

Mi van akkor ha túllépem a kreditet?

Figyelt kérdés
A szakdolgozattal kapcsolatos szabályzatunk azt mondja ki, hogy a szakdolgozati témát abban a páros szemeszterben lehet felvenni, amikor a hallgató legalább 180, és legfeljebb 210 kreditet teljesített. A képzés alatt összesen megszerzett kredit az 300 (jogász szak). Mi van akkor ha én témaválasztásig túllépem a 210 kreditet? Akkor nem írhatok szakdogát???? Szabály nem ír erről többet.

2012. aug. 23. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom, hogy büntetést kell fizetned, de lehet, hogy ennél többet is von maga után a dolog. Valahol biztos utána lehet nézni, vagy lesz itt valaki, aki tudja.
2012. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ha még fizetnem kéne, nem gond, de szerintem irtó nagy szemétség, hogyha több kreditet teljesítek akkor emiatt vágnak el. Valószínű hogy túl fogom lépni, mert volt 1-2 alternatív tárgyunk ami érdekelt, így felvettem, jelesre teljesítettem. Emiatt a szakdoga témaválasztásnál kb 212-214 kreditem lesz... Más tárgyat meg át sem tudok pakolni a másik félévre, mert minden tárgyunk épül egymásra... Ha minimum kreditet megadják a szakdogához az rendben, na de hogy a maximumot is... :S Gyakorlatilag megkötik az ember kezét h nem teljesíthet tárgyakat és kénytelen csak állni...
2012. aug. 23. 22:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs nálatok olyan, 10%-kal túl lehet lépni? Amúgy én is úgy tudom, ha túl léped kreditenként fizetned kell x összeget.
2012. aug. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem hallottam még ilyenről. Igazából ott "csúsztam el", hogy ugye van egy mintatervünk, és megvan adva, hogy minden félévben fel kell vennünk plusz 1 szabadon választott tárgyat a kötelezők mellé. Na, én harmadéves koromig felvettem az összeset, amit az 5 éves képzés előír, plusz még 2 alternatív tárgyat ami érdekelt. A szakdoga témaválasztás a 8. félév, addig 210 kreditnek kell meglennie max, nekem előreláthatólag így lesz 214 körül. A szabály meg úgy írja h a dogát 180-210 kredit között lehet felvenni. Tudnám csökkenteni most h kihozzam 210re a kreditjeimet addigra, de ez azt eredményezné h nem vennék fel pl egy nemzetközi jog tárgyat, ami 4 kredites, és átkerülne nekem a 9. félévre CV-sként annak meg nagyon nem örülnék, mert mi van ha isten neadja nem sikerül, akkor nem államvizsgázhatok 1 tárgy miatt, és évet veszítek. Az a másik baj, h megfelelő tájékoztatást sem kaptunk ezzel kapcsolatban, ügyintézők persze semmit sem tudnak, szabályzatról erről nincs szó, h mit von maga után ha több kreditet teljesítek szakdoga témaválasztásig...
2012. aug. 23. 22:53
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként a válaszokat!
2012. aug. 23. 22:53
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Jogász szakon tanulsz, és nem tudsz végigolvasni és értelmezni egy vizsgaszabályzatot? Nem jósolok neked nagy jövőt, ellenben mehetsz hamburgert sütni!
2012. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Menj be a TO-ra és kérdezz rá, hogy ilyenkor mivan. Egyébként kétlem, hogyha neked 214 kredited lesz, akkor köszönik szépen hogy évekig ott voltál és viszont látásra. Ez azért elég nagy hülyeségnek hangzik nem gondolod? Én is arra voksolok, hogy vagy legyintenek, hogy tesznek rá, vagy azt mondják fizesd ki a plusz 4 kreditet, tök mindegy.
2012. aug. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Te bunkó 6. válaszoló. Ha képes lennél szöveget értelmezni, akkor láthattad volna, hogy ELOLVASTAM a szabályzatot, és nincs benne erről szó. Hamarabb leszek jogász, mint te bármi, hidd el. Nem mellesleg, jelessel végzem az egyetemet, úgyhogy a pofád befoghatod. (És most még finom voltam és nőies.)

A többieknek nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2012. aug. 23. 23:37
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként most MÁR közigazgatásban dolgozom, úgyhogy sajnos a hamburgersütés kilőve :(
2012. aug. 23. 23:38
 10/11 anonim ***** válasza:
a 6. válaszolóval ne törődj, szinte minden kérdéshez odaírkál, legfőképp az egyetemmel kapcsolatosokhoz, gondolom nem vették fel sehova, mert buta, mint a tök és így próbálja leküzdeni a sírásrohamait. Nem értem miért nem tiltják ki, mert általában ok nélkül is ki szokták rakni az embereket, ő meg nap mint nap itt sírdogál...
2012. aug. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!