Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a felvételi követelményben...

Ha a felvételi követelményben az áll, hogy rendelkeznem kell alapfokú C típusú nyelvvizsgával, akkor oda elég az érettségi? Kiválthatja?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy az emeltszintű érettségi angolból, középfokú nyelvvizsgának felel meg, a középszintű pedig alapfokúnak.

Tehát elég ha érettségizek angolból vagy el kell mennem nyelvvizsgázni?


2009. júl. 25. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
el kell menned
2009. júl. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Kb 2-3 éve már nem váltja ki, úgyhogy nyelvvizsgáznod kell mindenképpen
2009. júl. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. júl. 25. 09:22
 4/7 A kérdező kommentje:

"...felvételi eljárás időszakában rendelkezniük kell

államilag elismert alapfokú „C” típusú angol, vagy francia nyelvvizsgával,

vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvánnyal(!!!), illetve oklevéllel."


Ebben az esetben is?

2009. júl. 25. 09:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A középszintű érettségiért nem kapsz alapfokú nyelvvizsgát, viszont az emelt szintűért tényleg kapsz középfokút. Szóval, igen, el kell menned.
2009. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem meg nem kell elmenned, én is úgy szereztem meg a középfokú nyelvvizsgámat, hogy emelt szinten érettségiztem, ugyanaz csak nem kell érte fizetned... szerintem bőven elég ha "csak" leérettségizel emelt szinten, megszerzed a minimum 60%-ot és kapsz is róla papírt!
2009. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja bocs neked alapfokú kell,nos ez esetben viszont marad a nyelvvizsga mert a középszintű érettségiél nem kapsz papírt a nyelvvizsgáról...:(
2009. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!