Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit keres egy pénzügyi...

Mennyit keres egy pénzügyi szakügyintéző? Megéri az ilyen OKJ-t elvégezni, el lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%

Én 3 OKJ-t kapásból mondok amivel sehova se vesznek fel, csak gyártósor mellé.

Műszaki informatika, Reklámügyi szakügyintéző, Kommunikáció és médiatudomány. Szóval egyik OKJ-val sem lhet igazán elhelyezkedni... ha csak az ember nem szereti a gyártósorokat, a géppel együtt haladni.

2012. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ugyanoda vették fel az embereket OKJ-val mint akinek sima érettségije volt, csak felelj meg a beugró teszten ahol van.
2012. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem a nővérem végezte el ezt az OKJ-s képzést, és azt mondom, nem éri meg, nem lehet vele elhelyezkedni. Jobban jársz, ha ezt a szakmát főiskolán/egyetemen tanulod, úgy esélyesebb vagy, bár már az ilyen "pénzes szakmájú" emberekkel Dunát lehet rekeszteni, annyi van belőlük
2012. aug. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
"Nesze semmi fogd meg jól" szakma. Semmire sem mész vele....
2012. aug. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mindre ezt mondjátok...
2012. aug. 25. 10:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Én, ahogy olvasgattam ez a szak elég komoly FSZ szakok közé tartozik. Nem egy "büfészak". Elvégzed, és mehetsz vele közgazdász vonalon tovább. Vagy ha nem szeretnél felsőoktatásban tanulni, elvégezheted a mérlegképes könyvelői képzést, és kapkodni fognak utánad, mert manapság nagyon van rájuk kereslet. Szóval nem egy kamuszak, mert ha az lenne, akkor nem kötnék szigorú feltételekhez, sőt, ahogy én tudom, mivel ez egy "általánosabb" képzést nyújtó OKJ, ergó nem specializálódott szak, még pl.: a banki szakügyintézői feladatkörét is felöleli, és jól lehet vele keresni.
2012. aug. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:

"Én 3 OKJ-t kapásból mondok amivel sehova se vesznek fel, csak gyártósor mellé.

Műszaki informatika, Reklámügyi szakügyintéző, Kommunikáció és médiatudomány."


1.) Műszaki informatika: Ilyen szak nincsen, max. ha erre gondoltál: műszaki informatikai mérnökasszisztens

2.) Reklámügyi szakügyintéző: Ilyen sincs: reklámszervező szakmenedzser annál inkább.

3.) Kommunikáció és médiatudomány: Ez pedig nem is OKJ, hanem alapszakos BSc/BA képzés, szóval máskor ha kapásból írsz valamit, előtte nézzél utána, hogy mennyire vagy képben.


Igazad van, nehéz velük elhelyezkedni, de egy érettségivel az ember nem szakosodik. Valamit tanulni kell.(!) Nem lehet mindenki mérnök, orvos, vagy éppen ápolónő, mert ezek a hiányszakmák manapság. 1 Példa: Én biztos nem lehetnék orvos, sőt ápoló sem, mert ha vért látok elájulok. Muszáj az embernek megtalálni azt az orientáltságot, amit szeret, van hozzá affinitása, és még örömét is leli a munkájában szerintem legalábbis. :)

2012. aug. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, akkor nézz utána. Közte van olyan, amit én is tanultam, szóval csak tudom mit tanultam 2 évig...
2012. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Melyik volt az? :D
2012. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem azért mondom, de hülyeség ezt tanulni OKJ-s képzésként, mondom is hogy miért.

Közgazdász, pénzügyi szakügyintéző, könyvelő szakra még egyetemen megéri menni, vagy esetleg főiskolán, de még úgy is csupán 50-60% az esély arra, hogy jól fizető állást kapsz. Ugyan, aki okj-s képzésként tanulja ezt, biztos hogy nem fog olyan állást találni, amilyet szeretne, mert szerintem hamarabb vesznek fel egy olyat, aki felsőoktatásban tanulta ezt, és diplomát szerzett belőle, mint olyat, akinek csak az okj-sra "futotta". Nem szeretnék senkit megbántani, de rengeteg embert ismerek, aki 2-3 diplomásként se talál munkát, pedig ugyanígy pénzügyi szakirányból szerezte.

2012. aug. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!