Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanul/tanult valaki idegenforg...

Tanul/tanult valaki idegenforgalmi szakmenedzsernek? és a kötelező gyakorlaton milyen feladatot láttatok el utazási irodában vagy szállodában?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
2 dologra nagyon készülj fel hogy ne érjen csalódás: 1. Nem fogsz valószínűleg semmilyen komoly feladatot kapni, hanem fénymásolsz majd, postára jársz, kávét főzöl, meg egyszerű adminisztrációs feladatok. 2. Ha nem vagy 2 nyelvből min közép szinten akkor kezdhetsz új tanulmányok után nézni, vagy felkészülni a munkanélküliségre. Húgom ugyan ezt végezte el és mind a 2 állításom megállta a helyét az ő esetében is...
2012. aug. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Négycsillagos szállodában voltam gyakorlaton, 2 és fél hónapot. Feladatom volt a reggeliztetés (első nap már egyedül), aztán 2-3 hét betanulás után a vendégek fogadása, szobákhoz kísérése, bejelentése, adminisztrációs feladatok ellátása a recepción. Szobalányi teendőket is megtanultam, pár napot a szobalányokkal velük töltöttem (azóta profi módon, hihetetlen sebességgel tudok ágyneműt cserélni :D).

Gyakran jártam postára, fogadtam a telefonokat, néha segítettem a pincéreknek az étteremben.

Nyelvtudás tényleg fontos, elég kellemetlen helyzetek adódhatnak a hiányából. Angolul és németül is tudok társalogni,de még így is kerültem sokszor cinkes helyzetbe.

2012. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat remélem nekem is többféle feladatom lesz a gyakorlati idő alatt :)
2012. aug. 29. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!