Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kommunikáció és médiatudomány...

Kommunikáció és médiatudomány vagy pszichológia?

Figyelt kérdés
a pszichológiát már régen kinéztem magamnak, csak ahogy olvastam, nem lehet könnyen elhelyezkedni és nagyon nehéz bekerülni, mégis érdekesnek találom. viszont, most az új dolog, ami érdekel, a médiatudomány és kommunikáció! ez sokkal jobban menne nekem, bár még mindent nem tudok róla. (feltettem már egy kérdést ezzel kapcsolatban, de nem kaptam még választ rá) viszont, erről még több rosszat olvastam, hogy ezzel tényleg semmit de semmit nem lehet kezdeni, de kérdezem: miért? és mintha a pszichológia egy nagyon király és sokra vihető szak lenne a kommunikáció mellett... mit gondoltok? melyiket érdemesebb? inkább a komm.+média felé hajlok. a pszichológus mennyit keres? és ha a média+komm.-ot választom, mi legyen a választott érettségi?
2012. aug. 25. 17:46
 1/8 A kérdező kommentje:
miért? és ez pontosan mit jelent?
2012. aug. 25. 17:51
 2/8 anonim ***** válasza:
pszichóval jobban el lehet helyezkedni. Anyukám méd+kom-n tanít és kb ezzel kimerült a munkalehetőség. Jah, még annyi, hogy saját újságot vezet filmekről, de azt se veszik,úgyhogy azt nem ajánlom.
2012. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kettő közül inkább a pszichológiát ajánlanám, de nem látom rajtad, hogy tényleg ez érdekeln.

A komm-média szerintem teljesen felesleges...

2012. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a pszichológia inkább régen érdekelt, a sok biosz miatt lenne még problémás, a magas ponthatár miatt, meg hogy sokáig tanulok, és ki tudja, mikor és hogyan tudok elhelyezkedni...

ezért dolgoznék szívesebben újságnál, rádiónál, tv-nél

2012. aug. 25. 18:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Pszichológiával sem lehet elhelyezkedni, plusz hiába csinálod meg az MA-t, utána nem árt szakosodni jó sok pénzért. Túlképzés van és emellé még lenézett szak is.

Esetleg ha az orvosit megcsinálod és utána pszichiáter leszel az hasonló és keresett, bár a munka lényege más, ha a beszélgetős terápia érdekel akkor az ott nem lesz. Vizsgálat, gyógyszer és futás tovább.

A média pedig lehet érdekes, de nem jó semmire. Esetleg ha előre le van zsírozva valahol állás, vagy nem a diplomáddal akarsz elhelyezkedni, akkor jó.

2012. aug. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt csináld, ami lázba hoz... :) Az összes többivel csak egy nyűglődés lenne az életed.

Ha megvan az, amiért élsz-halsz, majd ügyesen megtalálod a módját annak, hogy jól élj belőle. (Valószínűleg nem alkalmazottként a közszférában...)

2012. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A pszichológus akarsz lenni, az rengeteg idő és tanulás, ott még az Msc után is kell tanulni bőven. Véleményem szerint ez piacképesebb, mert valljuk be, hogy nehezebb, hosszabb, így kevesebb ember képes rá.


A kommunikációról azt mondják, hogy telített szakma, kevés lehetőséggel. Ami nem azt jelenti, hogyha tényleg odateszed magad, és kiemelkedsz a többiek közül, akár a kapcsolataidat tekintve is, hogy ne vennének fel valahová ezzel a diplomával.


Javaslom, nézz meg néhány nagyobb állásportált és nézd meg, hogy mennyi munkalehetőség van, mire van kereslet. Persze mire végzel, ez változhat.

2012. aug. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: ne haragudj, hogy vitatkozom, de ne az állásportálokon tájékozódjon, mert akkor azt hiszi, hogy telemarketingesből kell a legtöbb ennek az országnak... :)

Nem jelenik meg minden a portálokon, leginkább csak a multik. Közszféra, művészet, tudomány kevéssé, a TV-hez meg tuti nem így keresik a munkatársakat, hanem ismeretségen keresztül jönnek. És JÖNNEK, nem kell keresni sem.

2012. aug. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!