Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A vegyészmérnököknek nagyobb...

A vegyészmérnököknek nagyobb tudása van a vegyészeknél, és a biomérnököknek a biológusokénál?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, akkor a vegyészek értenek a kémiához elég magas szinten, kutatják azt, új anyagokat és molekulákat alkotnak. A vegyészmérnökök viszont az ő kutatásaikat ültetik gyakorlatba, hasznosítják valamilyen formában a kutatásokat. De a mérnökök is kutathatnak, alkothatnak új molekulákat, nem? Nekem úgy jön le az egész, hogy a vegyészmérnökök ugyanazt tudják mint a vegyészek, plusz tanulnak még mérnöki tananyagot is. A biomérnökök nagyon hasonlóak a vegyészmérnökökhöz, ők is értenek a laboros dolgokhoz, a kémiához, ők is értenek új anyagok (nem feltétlenül biológiai) létrehozásához, nem? Ők is gyakorlatba ültetik a kutatásokat(biológiait és kémiait egyaránt), viszont nem hiszem hogy olyan jól értenek a biológiához, mint egy biológus (a biológia sokkal szerteágazóbb, mint a kémia). Akkor hát mi az igazság? Vegyészmérnöknek/biomérnöknek van nagyobb tudása vagy a vegyésznek/biológusnak? És a 2 mérnöki szak közül melyiknek van nagyobb tudása?

2012. aug. 25. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A biológus/vegyész sok elméleted tud, kevesebbet alkot meg valóságban mint papíron/gépen a táblánál :D míg egy xymérnök inkább használja amit elkészítettek, ezek használatának kiaknázását oldja meg.

Amivel kapcsolatban van/lesz saját tapasztalatom is pl. a fizika. Van elméleti és alkalmazott fizika, ezen belül az elméleti sokkal mélyebben tárgyalja (egyetemen) az adott dolog legyen szó bármiről, míg egy alkalmazott ugyan megtanulja mind ugyan azt de felületesebben és mellé sok informatikát tanul.

Gondolom így van ez minden hasonló természettudománynál, hogy konkrétan ha úgy vesszük a témával az elméleti rendelkezik nagyobb tudással, jelen esetben egy biológus de egy biomérnök is tudja ugyan azt, csak lehet nem olyan behatóan.

2012. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem viccből a biológia szak a legnehezebb és nem a vegyészmérnök meg a biomérnök stb kamuszak.
2012. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azt azért nem jelenteném ki, hogy a biológia a legnehezebb. Reál szakok közül mindenkinek, most gondolok az alapból reál beállítottságú emberekre az könnyű/nehéz amihez van/avagy nincs érzéke illetve szereti-e.

No meg azért az is erős jelző, hogy kamu szak a biomérnök? Akkor ennyi erővel minden reál szak alkalmazott verziója kamu :D?

2012. aug. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Miért kamu szak a biomérnök? Én azt jallottam, hogy nagyom széleskörű tudást ad, nagyon hasznos és felkapott terület.

Egyébként a vegyészmérnök és biomérnök tudására vonatkozó kérdésben főleg a kémiai tudásra vagyok kiváncsi(tudom a v.mérnöké nagyobb, de mennyivel?) , viszont így is úgyis biomérnök szeretnék lenni, a kémiai tudás azért fontos mert a kozmetikai iparban szeretnék elhelyezkedni(persze azért nem csak ott).

2012. aug. 26. 01:59
 5/14 anonim ***** válasza:

én most leszek elsőéves biomérnök, és tudom, hogy mit fogok tanulni. tényleg nagyon széleskörű az oktatás, közgazdaságtan, jog is szerepel a nagyon sok kémia, fizika mellett, valamint mérnöki tantárgyak és ezen felül lesz még a sok mikrobiológia meg hasonlók, amivel igazán foglalkozik egy biomérnök

szóval határozottan nem kamu szak

2012. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]

Itt össze tudod hasonlítani a biomérnök és a vegyészmérnök tantervet, meg tudod nézni, hogy mennyivel tanul több kémiát vegyészmérnök, meg minden mást is, ami érdekel.

2012. aug. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van közvetlenül, mert az előző link alapján nem olyan könnyű megtalálni.

2012. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát ezen tantervek alapján úgy tűnik, hogy az alapszakos hallgatók közül a vegyészmérnököknek csak egy picivel van több tudása a biomérnököknél. De gondolom a szakirányválasztáskor ez a különbség nagyobb lesz, viszont ennek ellenére egy erős, hasznosítható vegyészeti tudásuk mindkét szak hallgatóinak azért csak össze jön az alapszakon. Hogyha mindkét szak ilyen komolyan tanítja a kémiát, akkor mindkettő jó a kozmetikai iparba (remélem).
2012. aug. 26. 19:31
 9/14 anonim ***** válasza:

A mérnököket és a természettudósokat alapból marhaság összehasonlítani. A természettudós érti a világ működését, a mérnök pedig képes megérteni a természettudós leírásait, hogy ezeket alkalmazza az iparban. A vegyészek több elméletet tanulnak, jobban értik molekulák és atomok világát, az anyagok belső szerkezetét, a vegyészmérnökök pedig képesek megérteni amit a vegyészek már megtudtak, és képesek rájönni, hogy ezeket hogyan lehet az ember számára hasznosítani az iparban, hogyan lehet ezt a leggazdaságosabban tenni.

Mérnökként a kozmetikai iparban leginkább a termékek gyártásával tudsz foglalkozni. Illetve esetleg egy kozmetikai cég analitikai laborjában helyezkedhetsz.

Viszont a termékek kifejlesztése laborokban történik. Itt leginkább a vegyészek/biológusok/gyógyszerészek vannak előnyben. Én talán a gyógyszerészt mondanám, egy gyógyszerész ért a kémiához, és az emberi fiziológiához is, de ha a biológus és a vegyész között kell választani, akkor inkább a vegyészt mondanám.

2012. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És hogy ha csak a gyakorlati tudást nézem? Akkor gondolom a 2 mérnöki szak magasan vezet. Viszont amellett hogy a vegyészmérnököknek magasabb kémiai tudásuk van, annak ellenére a gyakorlati tudásuk egyezik a biomérnökökével(vagyis bármilyen feladat van kiadva a laboratóriumban, mindkét szak végzettjei ugyan úgy meg tudják csinálni)?
2012. aug. 28. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!