Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire könnyű/nehéz egyeteme...

Mennyire könnyű/nehéz egyetemen beilleszkedni (meg amúgy manapság)?

Figyelt kérdés
Alapból elég visszahúzódó vagyok, nehezen oldódóm társaságban, de ha nyitok az emberek felé szerintem nem lehet baj. Gólyatáborban voltam, igaz az utolsó másfél napot már nem ott töltöttem, mert lebetegedtem, és el kellett mennem, elég szerencsétlenül alakult a dolog, mert gyorsan kellett indulni, csak pár megismert embertől tudtam elköszönni, de még így is, hogy megismertem pár embert, úgy érzem nem tudtam elég jó, maradandó benyomást tenni. Úgy hiszem, hogy a gólyatáborral még semmi sem veszett el, nem az a döntő(legalábbis remélem). A főproblémám igazából ott kezdődik, hogy szinte mindenkinek(1-2 kivételt ha láttam) a bulizás, féktelen piálás a fontos. Én egyáltalán nem szeretem az alkoholt, gyűlölőm az ízét(még a konyakos meggyet se szeretem), fel nem foghatom, hogy mért szeretik az emberek, hogy mért jó szét alkoholizálniuk az egész testüket, hogy mért menő bebaszni. Bulikba ezért nem járok, plusz mert nagyon sok időbe telik a hazajutás, nem szeretek éjszaka utazgatni. Nekem úgy tűnik, hogy míg a középiskolákban mérsékelten, egyetemeken már minden a bulizásról ( az emberek mint ha mindent abban mérnének, igaz, hogy ez az egyik leglátványosabb szórakozás, de egy rakással vannak még izgalmas és látványos szórakozási formák a világon)és a vég nélküli ivásról szól, de nem csak ott, hanem más közösségekben is. Nekem ez egyáltalán nem jön be, nem tudom hogy fogok így beilleszkedni, találok-e hozzám hasonló embert (1-2 citromos sört azért még valahogy le tudok gurítani) az egyetemen vagy bármilyen más helyen. Azt se nagyon szeretem, ahogy állandóan (néha már totál nevetségesen) adják, vetítik a nagymenőt. Van bárki más, aki hasonlóan vélekedik? Így mennyi esélyem van barátokat szerezni?

2012. aug. 26. 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
vannak olyanok mint te, keresd meg őket
2012. aug. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nyitott vagy, találsz magadhoz hasonló embereket. Nem kell a nihilizmust követni.
2012. aug. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem lesz könnyű. De a legfontosabb, hogy bármilyen közösségépítő program van, amit szerveznek nektek gólyáknak, legyél ott mindenen az elején. Ha az első félévben nem veszel részt ezekben, akkor már később sem fogsz és így nagyon nehéz lesz kapcsolatokat kiépíteni, beilleszkedni. Nem kell feltétlenül innod, feltehetőleg olyan emberekkel kerülsz össze, akiknek nagyjából egyezik az érdeklődési irányuk, ezért választották ezt a szakot, így viszonylag könnyű lesz beszédtémát találnod. De komolyan, ne hagyd ki a programokat, mert már az elején kialakul egy társaság és amíg senki nem ismeri egymást addig mindenki nyitott mindenki felé, de amint kezdenek barátságok kötődni, úgy már neked kívülállóként nehezebb lesz beilleszkedned. Sajnos részben ezeket tapasztalatból írom, úgyhogy ha teheted hallgass rám. Egyébként nem mindenhol a féktelen bulizásról szól az élet, nálunk BME-n aki egyfolytában bulizik az jó eséllyel soha nem is fogja elvégezni a szakot, csak más egyetemen. Persze meglehet találni az arany középutat és minimális csúszással azért lehet úgy egyetemre járni, hogy tanulsz is és aktív vagy a közösségi életben is. Sok sikert, fel a fejjel, biztosan találsz majd barátokat!
2012. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, hogy elmegyek közösségépítő eseményekre, még bulikra is, bár a gólyatábor egy kicsit elvette a kedvem. Remélem, ha a társaim azt látják, hogy eljövök és úgy nagyjából csinálok is valamit bulikon, meg más eseményeken, az azért segít, és elfogadnak olyannak, amilyen vagyok. Semmikép sem akarok olyannak tűnni, amilyen nem vagyok.

Szerintetek nagy hiba, hogy előbb(utolsó másfél napot hagytam ki plusz a hazaindulás együtt) jöttem el a gólyatáborból?

2012. aug. 27. 11:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre mész?:)
2012. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Én se tudom felfogni, miért jó az, hogy napközben valaki - legalább részben - becsületes, végzi a dolgát, este pedig elmegy kocsmába vagy szórakozóhelyre, iszik, egy más ember lesz, egy féktelenebb, szer hatására idiótább és úgy kapcsol ki... Ezek az emberek már ki se tudnak kapcsolni pia nélkül. Mikor gólyatáborban hülyültem, sose hitték el, hogy nincs bennem alkohol / csak egy citromos sör vagy macifröccs van.

Elég gáznak tartom, hogy a lazuláshoz, az oldott beszélgetéshez pia kell nekik.

A diszkó számomra unalmas. Nem vágom, miért jó, hogy csak a basszus és a dob hallatszik, miért nem jó a normál "állapotú" zenét felhangosítani. Engem a normál hangos zene sokkal jobban pezsdít, mint a tucc-tucc-tucc. Éjjel éjfélig pörgök, aztán kezdek álmosodni + elunom magam a csak tucctucc miatt.

Amúgy az ilyen részeges, érdektelen társaságokban normális témák se mindig vannak. Sokszor még az ott nem lévők kibeszélése se, nemhogy valami építőBB téma.


Ehhez jön, hogy különc érdeklődési köreim vannak, különc szokásaim. Amit kb. mindenki szeret csinálni, ami kb. mindenkit érdekel, az engem nem köt le, ami viszont engem leköt, kb. senkit.


És még az is jön ehhez, hogy nem vagyok egy társasági ember. A hobbijaim jobban ki tudnak kapcsolni; a túl sok társaság ingerel, fáraszt.


Plusz egy nem túl erős egyetemre jutottam be, ahova az érdekteleneBBek járnak, amit bulizással is el lehet végezni, ahova bejutnak és elvégzik azok is, akiket semmi se érdekel, csak hogy legyen diplomájuk.

Jó eredménnyel, aránylag magas pontszámmal jutottam oda, mert nem volt eszem azt a szakot a BME-n jelölni, ott egy túljelentkezéses szakot jelöltem csak, amiről lecsúsztam.



Szóval... Kérdező, meg vagy győzve arról, hogy együttérzek Veled? :)

Én is azt tudom mondani, amit előttem is: sajnos el kell járnunk legalább a fontosabb bulikra, kocsmázásokra.

Igen, olyannak kell megismerniük, amilyenek vagyunk. De ha azt látják, megvetjük a piát és a bulit, akkor apácáknak fognak minket megismerni, és azért azok se vagyunk.

Meg kell próbálnunk elegyedni, kicsit felvenni a szokásaikat és a lehető legkevésbé különcnek mutatkozni.


Én pl. ma este megyek kocsmázni. Nem várom, nem örülök neki, de muszáj.

A középiskolában mindenki ismert. Mindenki arról, hogy különc és fura vagyok. És megközelíthetetlen. Nem tudom miért - tényleg nem - de meg se próbáltak velem barátkozni. Kialakult egy baráti köröm más osztálybeliekkel, a többi különccel.

Itt viszont már megközelíthetőnek akarok tűnni, olyannak, akihez odamennek dumálni.


Hajrá nekünk, csak elleszünk valahogy...

2012. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Találni fogsz barátokat, ne aggódj.


Én nem voltam GT-ben (tavaly kezdtem). Mivel eléggé gyakorlatorientált szakra járok, agy van laborgyakorlatom, nem is egy. Itt nagyon jól összebarátkoztam a csoporttársakkal. Plusz sokat segített a facebookos csoport, hogy már "ismertük" egymást. Én sem járok el bulizni, mert bejárós vagyok, és érdekes megoldani a hazajutást, másnál potyázni meg nem szeretek. Meg én sem értem, miért kell sokmindenkinek arról szólni a bulinak, hogy X piát megiszik, aztán képes tarkónhányni saját magát.


Egy szó mint száz, be fogsz illeszkedni, ne aggódj. Lesz már pár ismerős a GT-ből, így egész jól indulsz. :)

2012. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem kell ezt így túlparázni. az alkohol olyan, mint minden más dolog az életbe, mértékkel jó. meg az a nagy minden nap bebaszózsdi 2-3 hét után elmúlik. bár tény, hogy ekkor alakulnak ki az igazi haverságok. az első pár hétbe szerintem lazul te is kicsit, szedj fel pár csajt ismerkedj nyugodtan. ;-)
2012. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6. voltam.

Na, végül tegnap jó volt a kocsmázás, de tényleg. Igaz, tényleg sok értelmetlen téma volt, de sokat nevettünk is és mindenki mindenkivel kedves volt.


Szóval hajrá, Kérdező, te is menj el azért egy-két eseményre.

2012. aug. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Amúgy a Corvinusra fogok járni.

Még valami: Nem arra az egyetemre vettek fel, amire legjobban szerettem volna menni. Ezért jövőre átjelentkezem (tehát ha átvesznek másodéves hallgató leszek, és ott már egy éve mindenki ismer mindenkit, ha nem is mindenkit, de azért engem például ott senki sem fog ismerni), és a kérdés ugyan az: beilleszkedés, viszont ebbe a fentebb említett, valamennyire már összerázódott közegbe. Ez mennyire könnyű/nehéz?

Amúgy ahova én megyek ott sok a gyakorlat(laboros munka), remélem a gyakorlat alatt tényleg sikerül közelebb kerülnöm az emberekhez.

2012. aug. 28. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!