Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha Diákhitel 2-vel finanszíroz...

Ha Diákhitel 2-vel finanszírozná valaki az orvosi tanulmányait, legvégül mennyi pénzt kellene havonta visszafizetnie?

Figyelt kérdés
Orvosi képzés 950.000 Ft jelenleg. Én kiszámoltam, de vmit szerintem baromira elnéztem, mert ilyen nem létezik :)
2012. aug. 29. 00:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, és azért leírom ha esetleg nem tudná vki, hogy 950.000 Ft egy félévre vonatkozik és 12 féléves(legalább) a képzés.
2012. aug. 29. 00:24
 2/16 anonim ***** válasza:
Biztos létezik ilyen a hitel. Barátnőm a 6 milliós lakásra 20 év alatt összesen 13,5 milliót kell visszafizetnie.
2012. aug. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

2% -os kamatra eléggé megéri.

Úgy meg pláne, ha a képzés után mindent hátrahagysz, és húzol ki külföldre, akkor még vissza sem kell fizetned, ha jól csinálod semmit nem tudnak tőled behajtani. :D

2012. aug. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%

Ha tényleg sikerül egy kiskaput találnod, hogy ne kelljen visszafizetni,akkor megéri.


Ha viszont nem,akkor felejtsd el. Diákhitel - diákadósságspirál.

2012. aug. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Na utána néztem jobban. Az egyik internetes újságban olvastam hogy a minimálbér 11%át kell kifizetni havonta , 4millió felett. Hát ez nem így van. A fizetés 11%-át kell visszafizetni havonta (igaz csak a harmadik évtől, de akkor is kb életed végéig fizetheted magyarországi fizetéssel). Azaz így már több. Viszont a költségtérítésesek nem írják alá a hallgatói szerződést, így akár ki is lehet menni külföldre, és az ottani fizetéssel már nem biztos hogy gond lenne visszafizetni a törlesztőrészletet. Viszont ez a Diákhitel 2 csak azoknak éri meg, akik biztos hogy el tudnak helyezkedni, egyébként meg végzetes adósságcsapda lehet.
2012. aug. 29. 01:34
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Jesszus, harmadik. Nem igaz, hogy ebben az országban muszáj minden harmadik embernek a lopáson járjon az esze.


Hitel: orvosként biztosan el tudsz helyezkedni, idővel akár külföldön, akkor hamar vissza tudod fizetni. Bár nekem ez ijesztően sok pénz, de ha más nincs, akkor ez a 2%-os kamat nagyon jó a többihez képest. Csak ne történjen semmi, ami miatt nem tudod befejezni a képzést.

2012. aug. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez a kamat tényleg nem rossz. De hajts rá nagyon hogy ne csússz utána meg irány külföld.

ahogy látom a hallgatói szerződések miatt sokan be fogják vállalni a költségtérítésés képzést. Hajrá Magyarország

2012. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7:58, ha így halad a kormány, lassan nem lesz más lehetőség a megélhetésre. Mellesleg pont hogy szeretett felsővezetőink lopnak a legtöbbet & meg is ússzák. Hát ne prédikáljanak nekem arról,mi a helyes viselkedés.
2012. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%
Ne prédikáljanak, de senki sem különb náluk, aki ugyanazt teszi mint ők. Ha valaki kilopja a szemünket nem azzal kell válaszolni, hogy akkor mi meg kilopjuk másokét. Könnyedén ki lehet számolni, hogy ez hová vezet. Nem állok neki itt szónokolni, hogy mi lenne a helyes viselkedés, de ha már az ember megkapja a lehetőséget, hogy kimenjen külföldre dolgozni, akkor ne azokat szopassa már meg, akik itthon maradnak helyette is szívni. Vagy akkor szervezzük meg, hogy mindannyian induljunk külföldre és hagyjuk itt a kormánynak az országot üresen. Vagy segítsünk nekik. Lopjuk el együtt a maradékot. A pénzt azt honnan is szerzik? Tőlünk. Ha nem tudják behajtani az illetékesen amit kéne, akkor azt ki fogja kifizetni nekik? Senki? Nem. A többi ember. Azt meg ne nevezzük már megélhetési bűnözésnek, hogy külföldön éli világát valaki, habzsidőzsi és közben nem fizeti vissza a diákhitelét.
2012. aug. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Tolvajtól lopni nem bűn. Mellesleg mi nem az új Ferráriért meg a luxusvilláért lopnánk, hanem az életünkért. Nagy különbség. Ha demokráczia van,akkor nekünk is lehet azt,amit nekik, it's that simple.
2012. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!