Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakközépiskolába milyen...

Szakközépiskolába milyen önéletrajzot írjak?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy szombatig kellene egy önéletrajzot írnom. Szakközépiskolába megyek, és a koleszos lapon rajta volt, hogy kell írni. Nem tudom hogy mit írjak bele, mert azonkívül hogy hol és mikor születtem, melyik iskolába jártam, hol lakok, ezeken kívül mást nem tudok írni bele, és így elég rövidre sikeredett. Előre is köszönöm a válaszokat! 15/L
2012. aug. 29. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Én suliban már tanultam az önéletrajzról, mi az amerikai típusút tanultuk, ez azért jó, mert olyan, mint egy vázlat. Nem regényt írsz, hanem egy jól átlátható, lényegretörő önéletrajzot.

A felépítése:


1) Név:

2) Cím:

3) Telefonszám:

4) Email cím:

5) Születési hely, idő:

6) Állampolgárság:

7) Családi állapot:

8) Iskolai végzettség:

9) Képességek: (3-4 pozitív tulajdonságot kell írni pl. segítőkész, türelmes, megbízható stb.).

10) Előző munkahelyek:

11) Nyelvtudás:

12) Egyéb szakismeretek: (pl. ECDL vizsga, jogsi, ilyesmik).

13) Érdeklődési kör: (3-4 dolog).

14) Referencia: (az előző munkahely neve, címe, elérhetősége.


Ezek alá bal oldalra kerül a város és a dátum (pl. Budapest, 2012.08.29.), a jobb oldalra pedig "tisztelettel: ...".



Ebből az előző munkahelyeket és a referenciát értelemszerűen hagyd ki, illetve az egyéb szakismereteket is, ha nem rendelkezel vele. Ha van nyelvvizsgád, azt a nyelvtudáshoz írd. Leírod, hogy milyen nyelven tanulsz mettől-meddig és mellé, hogy milyen szintű nyelvvizsgád van.

Remélem tudtam segíteni! :)

2012. aug. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rengeteget segítettél, köszönöm szépen! :)
2012. aug. 29. 14:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Referencia nem kell (Ilyen helyre)
2016. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!