Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bemutatkozó levelet kell...

Bemutatkozó levelet kell küldenem a leendő osztályfőnökömnek! Hogy szólítsam meg?

Figyelt kérdés
Kedves Tanárnő,vagy? Csak ez jutott eszembe,de nem igazán tetszik.
2012. aug. 30. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Tisztelt Tanárnő!
2012. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 reptoid ***** válasza:
Pedig teljesen jó a kedves tanárnő is, az osztályfőnököd lesz, nem pedig valami haramiád, közvetlenebb, mint a tisztelt, de írhatod azt is nyugodtan. Ha egyáltalán emlékezni is fog bármire a leírásodból, akkor sem a megszólítás lesz az.
2012. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem jó a kedves. Túl közvetlen, túl nyílt. Mintha már ismernéd és köszönő viszonyba lennétek.
2012. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont.

Ha egy teljesen ismeretlen embernek írsz levelet, akkor Tisztelt Tanárnő! a megszólítás.


Ha már ismered, akkor pedig döntsd el, melyik hangzik jobban, ez a viszonyotoktól függ.


Tapasztalat:

Én eddig egyszer kezdtem tanárnak írt üzenetet Kedves Tanárnő formulával, de azt is csak azért, mert első órán elmondta, hogy tegezzük, mert utálja a magázódást. (A férje meg mindenkit magáz, de ez mellékes. :D) Bár ez már egyetemen volt.


Én inkább a tisztelt-et írnám, tiszteld meg ennyivel. :)

2012. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!