Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 gimnáziumi tanév elvégzése...

2 gimnáziumi tanév elvégzése levelező tagozaton 1 év alatt?

Figyelt kérdés
többen is csinálják nálunk, hogy egyszerre két évfolyamra járnak, két évfolyamon vizsgáznak. sosem tudtam kideríteni, hogy hogyan. egy kérvényt írnak? mi áll benne? hogyan elintézhető ez? mindenkinek megvan a lehetősége? akkor miért nem tudok róla? nagyon fontos lenne, ha tudtok róla bármit is, segítseek. 11 és 12. van hátra.
2009. júl. 27. 12:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm is így csinálta. A suliban kell megkérdezni, ahová járni szeretnél. Lehetséges, hogy nem minden suliban van, de az biztos, hogy mindenki számára elérhető. Bár lehetséges, hogy, ha nem vagy még 16, akkor nem.
2009. júl. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éve tettem le az érettségit. 2 évet 1 év alatt,de mivel nekem a teljes kellett így 4 évet 2 év alatt tettem le..Ha érdekel akkor próbáld meg a XV.kerületi Dózsa György Gimnáziumot.Nagyon jó iskola,és a tanárok is rendesek...
2009. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
ez nagyon jó. 14:22: azért tőled kérdezek, mert te csináltad. kellett kérvényt írnod? nem akadékoskodtak? fiatal vagyok, 18 éves, és a legtöbb helyen eddig kinevettek, meg nekemálltak a 30akárhány éves osztálytársaim, hogy minek rohanok. végül nem lett belőle semmi. egy évet megcsináltam egyetlen bejárás nélkül, csak a vizsgákra mentem be. egyszerű volt, nem volt megterhelő, semmi dolgom, meg tudnám csinálni a dupla tanévet. ez nekem nagyon fontos, dolgozni akarok, diákmeló elzavar a levelező miatt, érettségi nélkül meg nincs kedvem elvállalni fekete munkákat, ami vagy fizet, vagy nem. ezt csak azért írom le, hogy lásd, nincsen semmi különös, vagy égbetörő magyarázatom arra, hogy miért akarom. így is engedélyezni fogják? kihez kell ott fordulnom? időben vagyok még, ha a következő tanévet, azaz szeptembertől így akarom kezdeni?
2009. júl. 27. 15:13
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha szimpi Neked a suli, amit a 2. ajánlott, minél előbb telefonálj nekik és kérdezd meg, mi szükséges a beiratkozáshoz! Biztos nem fognak akadékoskodni, ha már 18 vagy, főleg nem! Vágj bele és ne foglalkozz a harmincasokkal, nekik többnyire más motivációik vannak, mint a Te korosztályodnak!
2009. júl. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
14.22-es vagyok. Én úgy emlékszem,hogy elmentem a suliba,és beiratkoztam ahogy egy nappali suliban kell..Nem kellett semmi kérvényt írnom,de fizetni kell a tandíjat(egybe van a vizsgadíjjal)..én 34 éves voltam akkor,de az osztálytársaim többsége 17-20 év körüliek voltak..Ott hagyták a nappalit,és átjöttek ide...Mint írtam 2 évet 1 év alatt kellett letenni...Már nem emlékszem ,hogy hetente 3x vagy 4x lehetett menni,de volt olyan diák akit csak a vizsgánál láttam,és ugyanúgy leérettségizett mint aki mindig bent volt...Én pl: Soha nem mentem be angol órákra,mert számomra kellemetlen volt,hogy életemben akkor tanultam angolt(nekem még az orosz volt kötelező)de a fiatal diákok már évek óta angolt tanultak...De mindig át mentem az angol vizsgákon...Volt aki csak a konzultációkra járt be..Egyébként év elején kiadják az 1 évi vizsga kérdéseket,és akár otthon is ki dolgozhatod magadnak..Fél évente vannak a vizsgák(az 1 év) kiírták a dolgozat írás időpontját,hogy melyik tantárgyból mikor írsz dolgozatot.Ez volt az írásbeli vizsga.Vannak olyan tantárgyak aminél ha az írásbeli sikerült akkor meglett a jegyet.Ha 1-es vagy valamelyiknél 2-es akkor szóbelizned is kellett.(pl:Kémia,fizika,matek) A magyar,törinél volt írásbeli és szóbeli is..Ezek a jegyek lettek később benne a bizonyítványodban...A dolgozat eredményét is mindig kitették a falra,és onnan tudhattad meg,hogy szerencsés vagy,és nem kell menned szóbelizni...A negyedik év az egy kicsit zűrős mert ugye az írásbeli,és szóbeli vizsgák(evvel zártak le 4-ből),és utána jött a hivatalos érettségi.Ami pontosan úgy zajlott mint a nappali tagozatos iskolákban.Szigorú érettségi volt,de a tanárok nagyon segítőkészek..JA! Az érettséginél nálunk senki nem bukott meg,pedig volt pár ember aki annyira sötét volt,hogy már fájt!!!
2009. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nekem mindegyik budapesti suli szimpi, ahol lehetőségem van a dupla tanévre :)) örömmel hallom, hogy a tanárok jófejek. a másik suliban ők is nekemálltak, hogy fiatalvagyok, ne akarjak ilyet. megtaláltam a honlapot, az elérhetőségeket. vagy személyesen nézek el néha, vagy emailt írok, telefonon egyszerűen képtelen vagyok kommunikálni :) köszi a válaszokat, ha még megtudtok valamit, írjatok!
2009. júl. 27. 15:57
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

14.22-es vagyok megint!

Ne érdekeljen,hogy mi a véleménye az idősebb korosztálynak(bár én nem tartottam magam idősnek",mert magadért tanulsz és nem nekik.Nálunk egy osztályban voltunk vagy 25-en és ebből talán 6-8 aki nem tizenéves volt...Sokan voltak akik kisgyerek mellett jöttek tanulni..Én elég jól elvoltam a fiatalokkal is,hisz nekik is megvolt az ok ,hogy miért itt vannak,és nem egy nappali gimnáziumban...Volt aki azért választotta mert minél előbb akart a főiskolára is menni...Nem volt gond soha az miatt,hogy ki hány éves..Én abban az iskolában sok kedves,jó fej fiatalokkal találkoztam akik tudtak segíteni,vagy volt hogy örömömre én is tudtam segíteni...

2009. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
15:56: hát ez tényleg baromira jó, ilyet még nem is hallottam. akikről eddig tudtam, azok úgy csinálták, hogy egész évben bejártak mondjuk a tizedik osztályba, ami kedden és csütörtökön volt, és hétfőn meg szerdán bejártak a másik osztályba, és szépen vizsgázgattak. az a rendszer amit te leírtál sokkal tisztább és értelmesebb, nagyon remélem, hogy még mindig így működik. összeszedettnek tűnik. mi pl. nem kaptunk tételsorokat, a vizsgaidőpontok is mindig bizonytalanok voltak, csak előtte max 1 héttel lettek pontosan letisztázva. ezt a sulit mindenképp megpróbálom, nagyon sokat segítettél!
2009. júl. 27. 16:04
 9/19 A kérdező kommentje:
úgy látom a honlapon a felnőttképzésnél, hogy két évfolyam van feltüntetve. egyik a 10. másik a 12. ezek alapján még mindig él ez a rendszer? [link] erről az iskoláról beszélünk, ugye?
2009. júl. 27. 16:09
 10/19 A kérdező kommentje:
[link] igaz ez arról a tanévről szól, ami most fejeződött be, de ezek alapján nekem úgy tűnik, mintha működne még. mit gondolsz, ismerős ez neked így?
2009. júl. 27. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!