Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet szinte mindenre...

Hogyan lehet szinte mindenre emlékezni? (több lent)

Figyelt kérdés

sajnos hamar elfelejtem a dolgokat,viszont találtam egy oldalt ahol azt írták, hogy egy igen rossz memóriával rendelkező emberből egy könyv segítségével a memória nagymestere lett.

link:

[link]


szóval ha valaki tudna tanácsokat adni, hogy emlékezzek jobban vagy esetleg tudja hol találhatnám meg ezt a könyvet az hatalmas segítség lenne:)



2012. aug. 31. 11:35
 1/1 saelin válasza:

Nem hiszem hogy egy könyv sokat segítene, de ez csak az én szerény véleményem. Sakkozz, esetleg használj jegyzeteket. Nekem az utóbbi bevált, a saját szüleim születési évét hiába magoltam be mindig kiment a fejemből.


Suliban soha nem írtam fel mi a lecke és ez a tanulmányaimon is meglátszott. Egy lecke füzet megoldotta. :-)

Ez adta az ötletet is. Noha már nem papírra jegyzetelek mint anno, hanem okostelefonra, de a funkció a lényeg.


Ha nem szeretnél jegyzeteket halmozni marad az agytorna. Sakk, aktiviti és a könyvek. Olyan könyvet olvass amit szeretsz, tetszik az a stílus. Kényszerből soha... nyögés a vége!


Mivel nem tudom a korosztályod így inkább lefedtem egy nagyobb kört. Remélem segítettem, ha nem elnézést hogy raboltam az időmdet.

2012. aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!