Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri manapság tanítónőnek/óv...

Megéri manapság tanítónőnek/óvónőnek menni? 18/L

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a gyerekeket, és nagyon boldog lennék, ha majd olan munkám lenne, amiben gyerekekkel foglalkozhatok. A tanítónő vagy óvónőség tetszene nekem, csak nem tudom, hogy milyen a fizetés, vagy hogy a mai gyerekek tényleg olyan borzalmasak e, ahogy néhányan állítják..

ha van itt esetleg tanítónő/óvónő, leírnátok hogy mi a munkátokban a jó/rossz? Nagyon sokat segítene, mert most kéne döntenem, hogy merre megyek tovább, és nem tudok dönteni..

Vagy még milyen olyan munkák vannak, amiben gyerekkekkel lehet foglalkozni?


2012. aug. 31. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

hát én nem az vagyok, de ismerek olyat, aki diplomás tanítónő és nem tudott elhelyezkedni még oviban sem sajnos

és a fizetés se lenne egyébként valami hú de :/

inkább ha annyira szereted a gyerekeket én a gyerek orvost, vagy gyermekszpichológust ajánlanám

de ha mindenképpen ezek közül szeretnél választani és nem gondolkozol valami jobb lehetőségen pl.: orvos, akkor inkább a tanítónő én úgy gondolom több az elhelyezkedés

2012. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes. Aki a pedagógus pályát választja, nem azért teszi, mert milliókat akar keresni, hanem mert elhivatott a szakma iránt. Manapság nem túl sok a fizetés, nettoban 80ezer körül van a pályakezdő pedagógusok bére. "Rossz" gyerekek mindenhol vannak, de nem olyan vészes a helyzet, mint azt sokan állítják.

A tanítóképzőn tudsz szakosodni (műveltségterületet választasz egy tárgyból és azzal taníthatsz 6. osztályig) is, valamint korrepetálásokat is vállalhatsz.

Rengeteg óvodapedagógust keresnek (ajánlom figyelmedbe a gyermeksziget.hu oldalt), nagyon sok magán óvoda nyílt, nyílik, ahol valamivel magasabb a fizetés.

Ha gyerekekkel szeretnél foglalkozni, érdemes még a gyógypedagógia szakon gondolkozni (ott is szakosodsz, pl. logopédus lehetsz), ez is keresett szakma, csak megfelelő területre szakosodj.

2012. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!