Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti milyen szakmát szeretnétek...

Ti milyen szakmát szeretnétek elvégezni? (15-16 éves lányokhoz szól a kérdésem)

Figyelt kérdés

Már nemtudtam hova tegyem fel a kérdést.

15 és fél éves lányvagyok,már lassan itt lessz a szakmaválasztás,de még fogalmamsincs milyen szakmát szeretnék :/. Vannak elképzeléseim, a legjboban a manikűrös dolgok érdekelnek,már mondták is hogyelmehetnék manikűrösnek,mert a saját körmeimet is nagyonszépen megtudom csinálni,és ez mindig is érdekelt.

Mondják hogy legyek modell,173 cm vagyok vékony,állitólag nagyonszép arcom van,szerintem még biztos hogy nőni is fogok,már ezen is gondolkoztam,de ezeket mnt pl a modellkedés,meg a manikürös dolgok..késöbb is megtudom csinálni,ha már lessz egy komolyabb szakmám,itt pl gondolok az ügyvédre meg ilyenek...a szüleimmel már beszélgettem erröl,ők mondták hogy a manikürös szakmát elég késöbb is elvégezni,ha már lesz egy komolyabb szakmám,egy biztosabb(4-5ös tanúló vagyok),és utána jöhetnek az elképzeléseim..

De fogalmamsincs hogylegyen.

Szerintetek?:/

Nagyon szeretnék modellkedni,és elvégezni a manikürös szakmát.

Csak ezeket elég késöbb is.


2012. szept. 1. 11:50
 1/3 anonim válasza:

Én most megyek 11.-be, és oktatás szakmacsoporton tanulok, ezután pedig egy óvónői főiskolát szeretnék elvégezni.

Igaza van a szüleidnek, hogy a manikűrös tanfolyamot majd el tudod végezni pár hónap alatt, ha már lesz egy biztos szakmád, pluszban.

A modellkedés meg.. hát lehet hogy meg tudnál élni belőle, de nem hiszem hogy életed végéig tudnál ebben a szakmában dolgozni.

Én, amikor iskolát kellett választanom 8.-ban bejelöltem még egy fodrászsulit is, az annyiból jó hogy nem kell hozzá fősuli, más tudsz dolgozni 12. után.

Szerintem írd össze egy lapra, hogy melyek azok a foglalkozások, amiket szívesen dolgoznál, de persze reálisan, és ha összegyűlt pár akkor mindegyikhez nézz egy sulit a neten, aztán amelyik jobban tetszik, oda add be a jelentkezésedet!

16/L

2012. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
én például szívesen lennék cukrász
2012. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1.Igen a modellkedés csak egy ideig jó ,mert hamar kilehet öregedni belöle,de azért plusszba jólessz egy ideig :)

Igazad van,majd felirom! Köszi hogy irtatok!:)

Még várok válaszokat :D

2012. szept. 1. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!