Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kötelezőek a labdajátéko...

Miért kötelezőek a labdajátékok tesin a szemüvegeseknek?

Figyelt kérdés
Elég balesetveszélyes, nekem többször volt, hogy eltalálták a szemüvegemet röplabda közben, meg is hajlott a keret stb. A pótlásuk is sokszor egy minimálbérbe kerül. Levenni egy -5 dioptriás meg nehezen tudja játék közben, pedig csak ezt az egy megoldást hallottam eddig.

2012. szept. 1. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

hát kontaktlencse

sajnos nekem is muszáj volt váltanom, pedig sokkal drágább főleg h minden hónapba kell venni

2012. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Alapvetően annó nálunk senki nem mehetett be tesizni szemüvegben, pont emiatt, hogy veszélyes.


Vagy nem látsz semmit, vagy kontaktlencsét szerzel.

2012. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én régebben gondolkoztam egy sportszemüveg beszerzésén, ezek masszívabbak, de inkább kontaktlencsére váltottam. Ha tényleg csak tesire kéne, akkor vannak egynapos lencsék, semmit sem kell velük foglalkozni, csak berakod, majd este kidobod. Heti 2-3 tesivel nem drága.
2012. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De nem mindenkinek bírja a kontaktlencsét a szeme és/vagy a pénztárcája. Főleg ha mondjuk tórikus lencsére van szüksége. Nem lenne egyszerűbb, ha nem köteleznék az embereket erre, hanem adnának más feladatot? Én pl. gyakran inkább vállaltam az egyest, mert tudtam, hogy nincs pénzünk egy új szemüvegre, ha valami történne vele.
2012. szept. 1. 14:04
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos nem mindenkinek bírja a szeme a kontaktlencsét.

Nekem csak -3-as a szemem, de tudom, hogy az sem megoldás, ha leveszi a gyerek a szemüveget sport közben.


Ilyen esetben hol van a szülő????

Ha az én gyerekemről lenne szó, szépen besétálnék a suliba, közölném velük, hogy vagy felmentést kapsz olyan gyakorlatok alól amit szemüvegben nem lehet elvégezni, vagy szépen aláírnak egy papírt, hogy a szemüvegedben okozott kárt 100%-ban megtérítik. Nekem mindegy, ki fizeti ki, a tornatanár vagy az iskola, de fizessék ki.

2012. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez olyan szomorú, hogy ebből a szempontból SEM törődik senki a gyerekek eltérő igényeivel és képességeivel a testnevelésórán :( A szemüveget levetetni sokkal veszélyesebb egy olyan diákkal, akinek mondjuk -8-as szeme van, rendkívül okos ötlet úgy beengedni húsz-harminc ember közé, hogy szinte semmit nem lát. Kontaktlencsére senkit nem lehet kötelezni, ahogy már írtátok is. Az lenne igazságos, ha teljesen máshogy zajlanának az órák, ha lenne rá lehetőség, hogy mindenki olyan mozgásformát válasszon, ami neki jó. Egyébként szerintem a labdajátékok szemüveg nélkül is veszélyesek, főleg a kosár- és a medicinlabda, azok nagyon nagyot tudnak ütni, pláne egy lassabb reflexű gyereknél...
2012. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja, és ha sem felmenteni, sem kifizetni nem lenne hajlandó az iskola és semmilyen formában nem együttműködőek és megértőek, még mindig ott az Oktatási Minisztérium, írjatok szépen emailt (nekem pár napon belül válaszoltak egy ügyben), na meg lehet írni az ombudsmannak is, hogy talán fontosabb dolgokkal is foglalkozhatna, mint a csoportpénz.
2012. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

6: "Ez olyan szomorú, hogy ebből a szempontból SEM törődik senki a gyerekek eltérő igényeivel és képességeivel a testnevelésórán"


Miért, melyik órán törődnek a gyerekek eltérő igényeivel és képességeivel? lásd rajz és énekórák....

Szánalmas ez az egész oktatási rendszer úgy ahogy van, és ezt most látom, hogy iskolás gyerekeim vannak...

2012. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
nekem -3,as -2,5 öst írt fel az orvos hozzátéve hogy még ennél erősebbet is felírhatott volna. oké hátsó sorból tényleg nem látnám a táblát de tesin a labdajátékokban(teremfoci, kosár, olykor röpi vagy kézilabda) abszolúte nincs szükségem rá....vagy engem hülyített az orvos hogy hűde sz@rul látok vagy nektek adnának most a szemklinikán sokkal erősebb szeműveget...
2012. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire rossz a szemed de mért nem veszed le tesióra alatt? énis mindig leveszem.
2012. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!