Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak női gépészmérnökök és...

Vannak női gépészmérnökök és villamosmérnökök?

Figyelt kérdés
Inkább férfiak körében elterjedt, de egy nő is helyt tud állni ezeken a pályákon?

2012. szept. 3. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen vannak. Szinte minden főiskola és egyetem összes évfolyamán van egy-két hölgy villamos-, illetve gépészmérnök hallgató.
2012. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én unokatestvérem is villamosmérnöknek ment a BME-re és nagyon szereti :D Őt ez érdekli, ehhez van motivációja, TDK munkát is végez, úgyhogy valószínűleg sikeres is lesz a munkájában :) Persze mindig vannak s*ggfejek az egyetemen, akik nem tudják elfogadni, hogy bizonyos szakokhoz nők is értenek, azt meg főleg nem bírja az egojuk elviselni, ha egy nő még okosabb is náluk. De erre jobb, ha felkészülsz, biztos ezért is tetted fel a kérdést. Nem mind ilyen, rengeteg rendes pasi van, de 1-2 biztos negatív lesz.
2012. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Persze, hogy vannak csak kevesen. Természetesen ugyan ők is helyt tudnak állni, semmivel sem kevesebbek, mint a férfiak... Csak annyi hátrány van, hogy a munkáltató szféra még azért furcsán érzékeli ezt a tényt, és egy nő gépészmérnök átlagosan kevesebb fizetésre számíthat, mint egy férfi...
2012. szept. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, engem is a későbbiek miatt érdekel, hogy a munkáltatók hogy viszonyulnak mondjuk egy női gépészmérnökhöz. Bár olyan akadály még nem volt amit ne győztem volna le... :)
2012. szept. 4. 15:00
 5/6 anonim válasza:

Simán!

Én gépészmérnök vagyok. Köv. félévben végzek MSc-n; én nagyon szeretem! Elhivatottság kell, de BSc-n írtam Tudományos Diákköri munkát, és sikeres volt. Lehetett kutatni, lehetőségem nyílt magyar / angol nyelvű publikációra is. Mellette nagyon sok olyan személlyel ismerkedtem meg a tanulmányaim során, akikre számíthatok mindig, ez lehet tanár, külső konzulens, céggyakorlatok is nagyon jók voltak esetemben.

A szüleim mást szerettek volna belőlem nevelni, de a gimi közepén rájöttem, hogy a reál - s műszaki dolgok érdekelnek igazán. Úgyhogy ha nem technikumból mész az sem baj, csak kicsivel többet kell tanulnod. De az évfolyamomból van olyan srác, aki technikumból jött és még mindig BSc-s. Ha ráteszed a célt, akkor igenis jól sikerülhet és szerintem ezen a pályán (mint bármi máson) nagyon szép karriert lehet befutni, akár nőként is!

2013. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahol voltam szakmai gyakorlaton ott is vannak azért nők. Amennyire én láttam ugyan úgy viszonyultak hozzájuk, meg szerintem mindenki örül, ha vannak :D (ez villamosmérnöki/mérnökinfó terület) Szerintem csak megszokásból kevés a lány. Igazából erő nem kell ezekhez a szakmákhoz, csak ész és főleg kitartás. Úgyhogy szerintem egyáltalán nincsenek hátrányban a nők.
2013. ápr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!