Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Estis diákkal hogy lehet utazni?

Estis diákkal hogy lehet utazni?

Figyelt kérdés

Faluban lakok, estin járok suliba, estis diákom van ebből adódóan. Az nem világos, h csak a tanintézet és a lakhely között használhatom e a diákom, vagy vehetek a mellettünk lévő városba is helyi járatú buszra bérletet?

Nappalin és estin bárhova lehet, nem? levelezőn pedig csak lakhely és suli között?


2012. szept. 4. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak a lakóhely és a suli között érvényes.
2012. szept. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]


de itt tök máshogy értelmezem, úgy, hogy lehet használni korlátlanul.

2012. szept. 4. 09:57
 3/12 anonim ***** válasza:

Jaaa, hogy estis vagy! Az utolsó kérdés maradt meg bennem, hogy levelezős.

Hát de itt le van írva, ha nem is olyan szépen.

50%-os bérletet vehetsz bármelyik városban.

2012. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Habár ez az 50% inkább mégis csak a távolsági buszra érvényes, helyi járatra akkor ezek szerinte nem. Leírhatnák egyértelműbben.
2012. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

igen, mert végülis valahogy utazni kell a buszmegállóig is. egyszerűen nem értem. ha pl vidéki vagyok, pestre járok be, akkor mit gondolnak? a vidéki busz elvisz a suliig? hát valahogy el kell jutni mindennap suliba.

vagy ha városi vagyok, akkor se a suli mellett lakom, h ne kelljen a bérlet...nem értem.

2012. szept. 5. 23:13
 6/12 A kérdező kommentje:
most olvastam a jogszabályt, és lehet venni bérletet városi és távolsági bérletet is.
2012. szept. 6. 15:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Neten olvastad?

Szerintem is úgy lenne logikus, ha helyi, városi bérletet is lehetne venni, gondolom így akarták ők is, csak belebonyolódtak a saját leírásukba, nem tudták normálisan megfogalmazni.

2012. szept. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen, neten a diákigazolvány.hu oldalon ott vannaka jogszabályok is. És abból úgy vettem ki, hogy lehet. nézzétek meg, lehet, h csak annyira akarom, hogy már félreértettem :D
2012. szept. 6. 20:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem meg az 1. melléklet 15. pontjánál, a levelezőnél ki van húzva a helyi közlekedésnél a kedvezmény.


[link]


De a nappalisoknál meg az estiseknél meg a Fát. mellékletére hivatkozik, az meg fogalmam sincs, hogy mi.

2012. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

de ez szerintem azt jelenti, hogy vehetünk bérletet

estisként bárhova, ezt a mondatot nem lehet máshogy értelmezni:

"az oktatási intézmények nappali oktatás munkarendje és esti oktatás munkarendje szerint folyó oktatásában részt vevő tanulója 18 éves korig, vagy a középiskolai tanulói jogviszonyt igazoló diákigazolvány érvényességének lejártáig: bármely viszonylatban megváltható, viszonylati kötöttségű kedvezményes bérlettel."

Ennek azt kell jelentenie.

2012. szept. 7. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!