Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Levelezős diákkal miért csak...

Levelezős diákkal miért csak a Budapest-Győr vonalon tudok kedvezménnyel utazni? Többi lent!

Figyelt kérdés

A levelezúős diákommal szinte semmire nem megyek...nem értem,hogy lehet, hogy csak állomstól állomásig érvényes?

Nem az állomáson van az iskolám és nem az állomáson lakom.


Nem akarok lázítást szítani, de valamit tenni kéne a logikátlan "kedvezmények", irreálisan drága jegyárak ellen.

A BKV-t a monopóliuma túl sok mindenre feljogasítja...


2011. jan. 12. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A BKV-nak semmi közbe a Budapest-Győr vonathoz. Üzemeltetnek ugyan vasútvonalakat, de nem ezen a viszonylaton.

Egyébként a levelezősök kedvezménye véleményem szerint nem teljesen logikátlan. Levelezős szakon nincsenek állandóan óráid, vagyis akár dolgozhatsz is mellette. Az, hogy nem teszed, már legyen a te magánügyed. Vagyis mivel nem vagy egész nap az oktatási intézményhez kötve, hanem akár pénzt is kereshetsz mellette az egyéb irányú közlekedésedhez, ezért nem fogsz mindenhová kedvezményes jegyet kapni. Arra viszont kapsz kedvezményt, hogy eljárj tanulni, a MÁV ennyivel járul hozzá a tanulmányaidhoz. Ha viszont Győrben laksz és Budapesten tanulsz (vagy fordítva), akkor a MÁV adottságai miatt sajnos csak a két város vasútállomása közt válthatsz kedvezményes jegyet. Hidd el, ha tehetnék, adnának neked háztól házig is, de annak vannak akadályai, hogy a gyorsvonat az éjjeliszekrényed mellett álljon meg. Egyébként pedig városon belüli tömegközlekedéshez lehet kedvezményes diákbérletet venni, ha jól tudom, sok helyen a levelezős diák is jó hozzá és nem is kell feltétlenül az adott városban érvényesnek lennie. Budapest és Győr viszonylatában pontos információim nincsenek, mert egy kicsivel keletebbre nézelődtem ilyen téren. Vagyis az, hogy eljuss otthontól az egyetemig, némi kedvezménnyel megoldható, csak használni kell a városi tömegközlekedést is.

Valóban, sok értelmetlen kedvezmény van a vasúton, de ez az egy azért nem teljesen elvetélt ötlet.

2011. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első jól mondja 100%-ban ugyenezt írtam volna én is.


Kiegészítésképp:Helyi közlekedésre SEHOL nem jár kedvezmény a levelezős diákra, csak az esti és nappali tagozatosra. És ez nem függ a várostól, mert a kedvezményeket a kormány szabályozza az egész országra vonatkozóan.


Szerintem is rendben van ez így, a levelező szak leginkább a dolgozóknak van. Nekik pedig ne járjon diákkedvezmény.

2011. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Egyébként pedig városon belüli tömegközlekedéshez lehet kedvezményes diákbérletet venni, ha jól tudom"...nem tudod jól!

van egy levelezős diákom,amivel kedvezményesen tudok venni vonatjegyet. Ahogy leszállok a vonatról, pesten kell vennem egy budapest bérletet 10.000 ft-ért, illetve X forintért egyet győrbe....

"Helyközi közlekedésre sehol nem jár kedvezmény, csak nappalisoknak és estiseknek...."

Az estisek nem meló mellett járnak suliba???

Egyébként mindegy is!

A felháborodásomat az váltotta ki, hogy levelezősként nem adnak munkát, mert 2 hetente egy hetet nem tudok bent lenni...Persze így is találni munkát: Zepter, MC'Donalds, ingatlanközvetítő, amivel nem lehet megkeresni a budapest bérlet, és egy havi kaja árát....

2011. jan. 14. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!