Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek, ha nagy leszek?

Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok és még igazából ráérnék, de rossz hogy nincs konkrét célom, ami eszembe juthatna, ha valamit nagyon nincsen kedvem megtanulni például.


Érdeklődési köröm: Hobbim a csillagászat, de nem szeretnék csillagász lenni. Csak egyszerűen szeretem nézni az eget meg érdekes könyveket olvasni a témában. Ezen kívül nincsen semmi hobbim. Legtöbb szabadidőmben sorozatokat nézek.


Kedvenc tantárgyaim: angol és német. Angolból 5-ös vagyok, de egy nagyon egyszerű beszélgetést sem tudnék lefolytatni illetve pocsék a kiejtésem. Ennek ellenére mégis szeretem. Németből van egy alapfokú nyelvvizsgám, letettem az osztályzóvizsgát mind a 4 év anyagából, most előrehozott középszintű érettségire készülök. A történelmet is nagyon szerettem általánosban, de pocsék tanárom van belőle, így most nem szeretem.


Tantárgyak, amiket nem szeretek: matek, biosz.


Ötleteim: Nézegettem a felvi.hu-t és a "pénzügy és számvitel", "gazdálkodási és menedzsment" illetve a "banki szakügyintéző" szakokat találtam szimpatikusnak. Viszont a metekhoz nem igazán van logikám. (Nagyon jó tanárom van belőle, ezért a négyest gyakorlással sikerült tavaly összehoznom.) Kérdés azonban, hogy ezekhez mennyire kell a metek. Bírni fogom-e. Valamint az egy dolog, hogy tegyük fel egyetemen átmegyek a matekos tárgyakból, de ha a munkámban is gyakran kell használnom, akkor nem fogom szeretni. Emellett az első kettő csak önköltségesen indul és ez nagyon elgondolkodtató, hogy talán nem véletlen... Valószínűleg túlképzés van belőle.

A banki szakügyintézővel mi a helyzet? Azt vajon szeretném, vajon el tudnék-e vele helyezkedni?

Vagy mit javasoltok nekem?


Előre is köszi a válaszokat.



2012. szept. 7. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát így necces a dolog. csak főiskola jöhet szóba?
2012. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem. Szóba jöhet szakma is, de egyelőre nem találtam olyat, ami tetszene.
2012. szept. 7. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:
jogi asszisztens, titkár légiutas kísérő?
2012. szept. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

jogi asszisztens: Még a jogászok sem tudnak elhelyezkedni, nem méghogy a jogi asszisztensek.

titkár: Nem rossz ölet. Szerintetek illene hozzám a felsorolt dolgok alapján? Egyébként ez olyan, mint az irodai asszisztens?

légiutas kísérő: Az tulajdonképpen pincér a levegőben...

2012. szept. 7. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Barátnőm jogi asszisztensként végzett. Egy hónap alatt lett munkája, és nem keres rosszul. A légiutas kísérő meg világot lát, szintén jó kis fizetésért és bónuszokért.
2012. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!