Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nem megy a matek....

Nagyon nem megy a matek. Diszkalkuliás lennék, vagy egyszerűen hülye vagyok hozzá?

Figyelt kérdés
Általánosban sem voltam valami jó matekból, a szorzást, osztást, kivonást is nagyon nehezen tanultam meg. A jegyeim 2-esek voltak, de a padtársam mindig segített úgy lettek 2-esek a dolgozatok. Mindig félek mikor ki kell menni a táblához, pedig az osztálytársaim is mindig segítenek, meg a tanár is kedves. Most 12.-be járok esti gimibe. Hiába magyarázzák nem tudok semmit. Ha pl.: együtt megoldunk egy feladatot, és a következőt egyedül kell megcsinálni, ha teljesen olyan, mint amit együtt csináltunk, meg tudom valahogy oldani, de ha már egy kicsit is más, már nem megy. Most diszkalkuliás lennék, vagy csak nincs érzékem hozzá?
2012. szept. 7. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

ha ez megnyugtat, én is ilyen vagyok

de én csak simán hülyének tartom magam

2012. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Valszínű, hogy nincs számlátásod, tehát fejben sem tudsz összeadni. Ezt csak gyakorlással tudod elérni. Olvastam egy regényben, hogy a tanár azt kérdezte, mit nem szeret? a matekot. Akkor veselkedjen neki és meg fogja szeretni. Ne aggódj, menni fog, csak ne add fel.
2012. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy diszkalkuliás vagy, ennyiből nehéz megmondani. El kell menni egy szaktanácsadóhoz, ott csináltatnak veled egyszerűbb feladatokat, és abból meg fogják tudni mondani, hogy az vagy-e vagy sem.

Ha bebizonyosodik, hogy valóban diszkalkuliás vagy, kérhetsz felmentést a matek érettségi alól. Persze ez minden alól nem ment fel, ugyanis törvényileg mindenki kötelezve van arra, hogy legalább 5 tantárgyból vizsgát tegyen, gyakorlatilag ezzel olyan helyzetbe kerülsz, hogy neked 2 szabadon választott tantárgyból kell érettségit tenned a kötelező történelem, irodalom és egy idegennyelv mellett.

2012. szept. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az alapműveletek még valahogy mennek is kétjegyű számokkal, de háromjegyűekkel már nagyon nehezen. Minél több dolgot vásárolok, annál nehezebben tudom megbecsülni mennyit fogok fizetni.
2012. szept. 8. 10:52
 5/5 anonim válasza:

Én is így voltam... 10.-ben meguntam a dolgot, gondoltam adok egy utolsó esélyt a dolognak. Idén megyek matek emeltre ;)

Hihetetlenül sok munka volt benne. Mindent újból megtanultam. Mindent! Tarts ki :) Menni fog az :)

2012. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!