Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg a kémiát?...

Hogyan tanuljam meg a kémiát? Egyszerűen nem megy.

Figyelt kérdés
Érettségizem belőle, de nem tudok 50-60 %-nál jobbat írni a feladatsoroknál. 68 lett eddig a legjobb, de volt már 40 is, holott egy jó 80-ast 85-öst kéne összehozni. Pedig tanárom is van. Egyszerűen nem megy. Már túl vagyok azon, hogy figyelmetlenség, egyszerűen csak nem tudok dolgokat. Már annyiszor átrágtam a könyveket, de így sem világosak a dolgok. Mit tegyek???
2012. máj. 1. 14:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, azt nem írtam, hogy középszintről lenne szó.


De igazából azzal is bajom van, hogy egy csomó dologgal a feladatsorban találkozom először. Pl aminap láttam ilyet, hogy xantoprotein reakció. Nem is volt ismerős. Aztán a Mozaikos könyvember rákerestem, és ott egy ilyen kis érdekességek résznél megemlíti, de nem ír semmit, hogy mit hogy merre. Ilyenkor mi van? Már nagyon elegem van, hogy ilyen béna vagyok, egy rohadt középszintet nem tudok rendesen megtanulni... nem tudom mi lesz itt.

2012. máj. 1. 14:49
 2/13 anonim ***** válasza:
Követelményrendszert nézd át. Akkor nem lesz olyan, hogy "ezt még sosem láttam".
2012. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát ja... de van egy csomó dolog, amit alapból nem is tudok értelmezni. Pl ez a pí meg szigma kötés . Nem értem. Nagyon szépen meg van fogalmazva a könyvben hogy mit jelentenek, de nem tudom értelmezni. Honnan tudom, hogy hány pi meg szigma kötés van egy vegyületben? Azt tudom, hogy az első az szigma, de hogy számolom meg, hogy hány van? Vagy honnan tudom, hogy mondjuk 2 mol Na+-ban hány proton van? Hogy kell kiszámolni?
2012. máj. 1. 15:00
 4/13 anonim ***** válasza:

Azt írtad van tanárod. Ezeket tőle kérdezd meg. Neki kellene úgy elmagyaráznia, hogy megértsd.

Egyébként miért kémiából érettségizel, ha ennyire nem megy?


Talán próbálj meg több helyen utánaolvasni azoknak, amiket nem értesz. Lehet, hogy máshol értelmesebben leírják.

2012. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerezd meg az ,,ennyit kellene tudnod kémiából" könyvet! nagyon jó!
2012. máj. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Vagy honnan tudom, hogy mondjuk 2 mol Na+-ban hány proton van? Hogy kell kiszámolni?"


Onnan, hogy megtanulod, hogy mit jelent a mol. Onnantól tudod, hogy a 2 mol az hány darab Na-iont jelent.

(2x6x10^23).

Aztán elvileg megtanultad azt is, hogy a periódusos rendszerben mi jelöli, hogy hány proton van egy atomban.

Ha tudd, hogy mi az az ion, és hogy keletkezik, akkor azt is tudod, hogy változtat-e a protonszámon az, hogy ionról van szó.

2012. máj. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy olyan alapdolgokat sorolsz fel, amiket nem tudsz, hogy valóban nem csodálom, ha nem írsz jobbat.. Szigma és pi kötéseket meg onnan tudod kiszámolni (esetleg) ha felrajzolod az adott molekulát.
2012. máj. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hova tanulsz tovább? Kell oda a kémia?
2012. máj. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kell kell persze, különben nem választottam volna :) bár amúgy szeretem, csak vannak feladatok amelyek összezavarnak, meg becsapósak és könnyen beugrok...
2012. máj. 1. 20:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor csak azt tudom ajánlani, hogy kémiai összefoglalö alapján, aprólékosan nézd át az egészet!

A felkészítő tanárod, hogy látja? Ő nem vette észre, hogy hiányoznak dolgok?

2012. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!