Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felek, hogy megbukok az uj...

Felek, hogy megbukok az uj iskolaba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy en uj iskolaba fogok jarni nemsokara.Ez az iskola egy erosebb mint ameikbe en jartam eddig.A volt iskolamba nem voltam rossz tanulo olyan 4-5 lehettem.

Ettol az uj iskolatol felek egy kicsit,nehogy megbukjak.Jo,hogy fogok tanulni de megis,attol felek a leginkabb,hogy tanulok es akkor is meg fogok bukni mert ez az iskola joval erossebb mint amibe en jartam es kitudja ha en 4-5 voltam a regi suliba itt meg aláb sullyedek,mit tegyek?



2012. szept. 9. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne így állj hozzá. Van eszed, szoktál tanulni - ennél többet a többiek se csinálnak. Ha tanulsz lelkiismeretesen, ha kifejlesztesz egy jó tanulási módszert, akkor rá fog állni az agyad, és elkezded gyorsabban megjegyezni, elraktározni a dolgokat. Én például sokat tanultam suli felé, és hazafelé, mert volt oda-vissza három óra az út, és így ha hármat nem is, de napi kettőt tanultam azért (vagy épp a kötelezőket olvastam ilyenkor). Az angolt úgy tanulom, hogy angolul, angol felirattal nézem a filmeket, sorozatokat. Minden mást úgy tanultam, hogy begépteltem szépen a Word-be a megtanulandó dolgokat (mert én amúgy méretileg nagy betűkkel írok, és úgy többnek tűnt a tananyag, ami zavarta a kis lelkemet), elolvastam őket egyszer, aztán jött a kihúzás - kihúztam a nagyon lényeges dolgokat, amik nagyjából megfogalmazták a körülötte lévő többi mondatokat, aztán megpróbáltam őket felmondani, néha, ha volt kedvem, dolgozatot is írtam magamnak. A lelkesedés, a jó hozzáállás a kulcsa mindennek, mert ha nem szívesen tanulsz, akkor nem is marad meg benned sok. Na aztán a kinyomtatott dolgokat reggel átolvastam a héven, buszon, és így kínszenvedős magolás helyett mindig csak olvastam, és nekem is megvoltak a négyes-ötöseim. Nem vagy hülyébb, mint mások, ezt tartsd észben. :)
2012. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszt:),tudsz valami jo tanulasi modszert? ami konnyen segit,hogy hamar megtanuljam a lecket?

Illetve angolbol nem vagyok a legjobb,azt hogy lehetne konnyen tanulni?

2012. szept. 9. 09:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit tegyél? Ne arra gondolj, hogy meg fogsz bukni, hanem arra, hogy tanulsz és bizonyítani fogsz, hogy megy neked. A jót vonzd be, ne a rosszat, sok sikert!
2012. szept. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem úgy ment könnyen a tanulás, hogy kijegyzeteltem a lényeget, ezt olvastam el párszor és a leírt anyag feleléskor, vagy dolgozat íráskor "beugrott".

Az angolhoz keresned kellene egy olyan embert, aki jól tud angolul és vele sokat beszélgetni.

2012. szept. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Leírtam a tanulási módszeremet, nekem ez bevált. Voltak magolós osztálytársaim, akik tényleg vért izzadtak dolgozat közben, tehát magolva egyszerűen nem lehet tanulni. Persze van olyan tantárgy, ahol tényleg magolni kell, konkrétan a nyelvtanra gondolok. Utáltam, mint a sz*rt, ott voltak ilyen meg olyan értelmetlennek tűnő szabályok - na ott puskát használtam. De viszont az olvasgatós módszer jó, hidd el. Próbáld ki. Magolni semmiképp ne akarj. Ha évszámokat kellett tanulni, azokat külön kiírtam névvel/történéssel együtt, és azok is megmaradtak már viszonylag könnyen. Angolból meg lehet venni olyan kis táblázatokat (1500 ft körül vannak), amik összefoglalják a nyelvtani szabályokat, vegyél egy olyat, aztán nézegesd, és erőltesd meg magad az angolórákon, ne lapíts, hanem jelentkezz, lássa a tanár, hogy próbálkozol - egy normális tanár értékeli, és nekem is tetszett a bénább angolosokban, ha jelentkeztek, még ha rosszat is mondtak. Meg mondom, nézz angol szöveggel, és angol felirattal sorozatokat. Nekem van Stop és Play gomb a billentyűzetemen, szóval miközben nézem, hamar meg tudom állítani, ha látok egy ismeretlen szót, és akkor kiírom, a végén meg kiszótárazom az összeset, amit leírtam. Én a Heroes-t nézem, és igazából tök jó, mert eleinte kiírtam hat-hét oldalakat, de az ötödik résznél már csak négyet kellett, a hatodiknál hármat... Persze biztos sokat számít, hogy magyarul is láttam pár éve a sorozatot, de azért lényegesen sok szót és kifejezést tanultam meg.

2012. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!