Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak jegyzetből?

Hogyan tanuljak jegyzetből?

Figyelt kérdés

Törin jegyzeteket írunk, csak lényeges dolgok vannak benne.

Bemagolás nem hatásos, a tavalyi anyagból vizsgázok pár hét múlva, tavaly megtanultam, most meg mintha ismeretlen anyag lenne...

Szóval ez nem hatásos. Ha csak olvasgatom, hangosan olvasgatom, akkor meg nem marad meg a fejemben, magamtól nem tudnám visszamondani szóról szóra.

És sajnos szóról szóra kell, mert tényleg minden fontos.


2012. szept. 9. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért nem tudod megtanulni, mert csak magolni tudsz ("csak olvasgatom, hangosan olvasgatom, akkor meg nem marad meg a fejemben, magamtól nem tudnám visszamondani szóról szóra")


Semmit sem kell tudni szóról szóra, felesleges minden kötőszót meg ilyen marhaságokat megtanulni. Érts meg a lényegét és akkor vissza tudod mondani. Mint pl. ha elolvasod párszor a Harry Potter, aztán megkérdezik tőled, hogy mi történt benne, akkor is vissza fogod tudni mondani a lényegét, pedig nem magoltad be az egész könyvet

2012. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jó, de pl ebből mi a felesleges?:


janicsárok

-harcmodor

-fegyverek

-fizetség


Most ezek helyére bejön pár szó, semmi kötőszó!

2012. szept. 9. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Elképzeled magas elött, hogy janicsár. Biztos leírtátok azt is, ha nem akkor könyben benne van, hogy kik voltak ők (kigugliztam, mert én már rég tanultam: az oszmán-török seregben szolgáló zsoldos gyalogságnak a katonája). És akkor hozzáképzeled, hogy ezek zsoldos katonák, tehát pénzt kaptak a szolgálataikért. Katonák voltak, tehát harcoltak, ergo volt fegyverük és harcmodoruk (tehát hogy hogyan harcoltak). És ezt mind levezeted magadban, amíg ki nem alakul egy kép magadban egy janicsárról, fegyverrel a kezében és egy harcolási stílussal, mondjuk hogy kalimpál egy karddal (fingom sincs, hogy hogyan harcoltak, csak mondtam vmit). És akkor ezek alapján már megvan a 3 vázlatpontod és ha elolvasod a könyvben a hozzá szóló részeket, amik kifejtik ezeket, akkor már azokat is bele tudod építeni a mondandódba
2012. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!