Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatikus hol taníthat...

Informatikus hol taníthat tanári képesítés nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Minap igencsak nagy dilemmában voltam. Már egy jóideje tartok programozásból felzárkóztató kurzusokat az egyetemen, ahol informatikát tnaulok. Sajnos csúsztam két évet különféle tárgyakkal, áttettek költségtérítésesre, de mivel viszonylag kevés tárgyam van, mellette tudok a szakmámban dolgozni főleg távmunkában illetve részmunkaidőben. Most indult a következő félévem, nevetséges, kb. egy tárgyam lesz, és a mi egyetemünkön van informatika tanári szakirány, amihez egy ~50 kredites pedagógiai minor szak tárgyait teljesíteni kell. Mivel még van hátra másfél évem, ezeknek a tárgyaknak a nagy részét tudnám is teljesíteni, viszont októbertől szeretnék elmenni főállásba dolgozni egy nagy céghez fejlesztőként, ami mégis jövedelmezőbb, mint a mostani felállás, plusz biztos megélhetés. A tartott programozás kurzusokat azért említettem, mert a legtöbben nagyon meg voltak velük elégedve, és sokaknak nagyon sokat segítettek, melyből azt a következtetést vonom le, hogy jó előadó vagyok, és "jól tanítok". Volt emellett már három pedagógiai tárgyam, amit megcsináltam, és ezeket nagyon élveztem, mindet jelessel tudtam le. A környezetemben, akiket szívességből korrepetálok számítgéphasználatból, programozásból stb. is mondják, hogy következetesen tanítom őket, és nagyon türelmes vagyok velük. Szóval elgondolkodtam most azon, hogy netán a két év csúszást fel lehetne használni arra, hogy legalább a fele kreditet megcsináljam a tanári vonalból. Mivel fontosabbnak tartottam a kilátásban lévő főállású munkát, így erre a félévre nem vettem ezeket a tárgyakat, és mivel a tárgyfelvételi hétnek is vége van, így nem is tudom már felvenni őket, max. plusz lóvéért különeljárásban.


Hosszú bevezetés után a rövid kérdésem az lenne: ha mégse csinálom meg a tanári vonalat (ami, ha komolyan gondolom még legalább plusz 3-4 évnyi tanulás és jó sok tandíj), melyek azok a helyek, ahol főiskolai/egyetemi (MA) tanári képesítés nélkül taníthatok? Szóval mit veszítettem, hogy nem kezdtem el?


Ami főleg érdekelne (főállásban):

~ Közoktatási intézményekben (általános iskolák, középiskolák) - itt úgy tudom nem, de ha mégis, milyen feltételekkel

~ Továbbképzési vagy akkreditációs központokban

~ OKJ központokban

~ ECDL központokban

~ Alternatív iskolákban (pl. Waldorf, Rogers stb. ahol a tanterv is teljesen más, mint egy normál iskolában)

~ Magántanárként

~ Illetve a fentiek mindegyike mellékállásban, óraadóként


Köszi előre is a segítséget!



2012. szept. 10. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak kapcsolatokkal lehetne tanítani "hívatalos" intézményben ilyen formában, ha "utcáról" jelnetkezel akkor valószínűleg nem. Magán tanárként meg senki nem kéri számon a dolgokat.
2012. szept. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szakközépiskolákban taníthatsz elméleti illetve gyakorlati tárgyakat.
2012. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!