Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hibát követek el? Felvettek...

Hibát követek el? Felvettek egyetemre, államilag támogatott szakra, de azt hiszem mégsem iratkozom be.

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre, államilag támogatott szakra, de most ott tartok, hogy nem iratkozok be. Rájöttem, én nem akarom ezt tanulni.

Apám azt szeretné, ha bányamérnöknek tanulnék, ma mutatott egy levelet, amit kapott egy ehhez hasonló képzésről, és hogy lenne-e kedvem menni rá. Nem erőltette, se semmi. Eddig mindig azt mondogatta, hogy abba az irányba kell tovább mennem, meg azzal tuti eltudnék helyezkedni a cégnél... Beláttam, ebből a szempontból igaza van. Szóval elmennék a képzésre, de az csak egy év múlva indul, mivel akkor indítják újra Magyarországon.

Anyám azt szeretné, ha germanisztikát tanulnék.

Én először nem akartam továbbtanulni, mert írással szerettem volna foglalkozni, de be kell látni, Magyarországon íróként nem lehet megélni. Mellette kell, hogy legyen az embernek egy B terve is. Ezért jelentkeztem pszichológiára - ahova majdnem biztos volt, hogy nem vesznek fel államira - így megjelöltem a germanisztikát is, de utolsó pillanatban megváltoztattam a sorrendet. Pszichológia után az informatikus-könyvtáros szak lett a második - féltem, hogy nem bírnám a germanisztikát. Infóra vettek fel... Először csak vállat vontam, hogy ez van. Ma viszont a levelet olvasgatva rájöttem, hogy nekem nem fog menni az a szak és ezt anyáméknak is elmondtam. Ők azt mondták, hogy akkor tanuljak valami szakmát, utána próbáljak újra felvételizni. Ismerőseim közül - akikkel eddig beszéltem - mind azt mondták, hogy menjek el egyetemre mégis, hátha megszeretem azt a szakot...

Szerintetek jó döntés ebben a helyzetben, ha nem iratkozom be, hanem tanulok egy szakmát, vagy elmegyek nyelvet tanulni? Vagy ebben az esetben csak rossz és még rosszabb döntést tudok hozni?

(bocs, ha zavaros, de ki vagyok még borulva...)


2009. júl. 29. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Valóban nehéz a helyzet. Ha beiratkozol, bármikor mondhatod azt, akár év közben is ,hogy köszi elég volt,talán egy próbát megér.

De az sem baj, ha mást akarsz csinálni. Semmi értelme olyanba belekezdeni,ami nem menne végig és csak szenvedés.

Mérlegelned kell. Felvételizhetsz a későbbi években is, ha szeretnél.

Sok sikert!

2009. júl. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem íratkozzál be. Írod, hogy egy év múlva fog indulni a kézpés. Akkor feltehetőleg már túl lesz az első éveden. Ha te úgy gondolod, hogy nem tetszik ez neked akkor ott hagyod és mész akkor bányamérnöknek.

Azt is vizsgáljuk, hogy lehet úgy döntenek, hogy nem olyan kifizetődő ez a bánya üzemeltetés és akkor bezárják. Sajnos Magyarországon nincs olyan sok bánya, hogy eltudjon az ember vele helyezkedni.

Ha mégis jobban szeretnéd a pszichológiát akkor fél év után ott hagyod az egyetemet és jelentkezel rá

2009. júl. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Ez tényleg tőled függ mit szeretnél. De ha nem iratkozol be akkor gratulálok, elvettél egy támogatott helyet olyasvalakitől aki oda szeretett volna menni és mégsem sikerült neki
2009. júl. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

fúú, egy kicsit valóban zavaros, de érthető, ha így "összecsaptak a fejed felett a hullámok".


először is. sem a szüleid, sem a ismerőseid nem dönthetnek arról, hogy mit csinálj. az persze rendjén van, ha tanácsokat adnak, v. próbálnak segíteni, de a végső döntést mindenképpen magadnak kell meghozni.


én csak az tudom tanácsolni, hogy szerintem még mindig azzal teszel magadnak a jót, ha mégis inkább beiratkozol. eltöltesz az egyetemen legalább egy fél évet. az alatt kicsit lecsillapodnak a kedélyek, és higgadt fejjel el tudod dönteni, hogy hogyan tovább. még az is lehet, hogy megszereted az elkezdett szakot. esetleg belátod,hogy mégsem a te világod, és utána/közben még mindig elkezdhetsz körülnézni okj-s képzések v. másik egyetemek között, hogy mi az, amit csinálhatnál, és még érdekelne is.

2009. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Menj, iratkozz be, egy év alatt kiderül, hogy mi ez, hogy tetszene-e, ha nem abbahagyod,(ergo egyszer csak nem mész be, és kiiratkozol) és tanulhatsz helyette nyelvet, közben letelik az egy év és jelentkezhetsz a másik képzésre szerintem, bár nem tudom hogy működik, mert én meg beadtam a jelentkezést de nem mentem el felvételizni XD rájöttem, hogy nincs aki ezt finanszírozná nekem, szóval most dolgozni fogok, aztán meg majd meglátjuk :).

A lényeg, hogy ne ess pánikba, mindig van kiút, mindig az adott helyzetből kell kihozni a legjobbat.:) Mindig van hova lépni a következő lépést,ha szeretnél addig dolgozhatsz is egy évig, sok osztálytársam csinálta, miután nem vették föl fősulira, hogy egy évig dolgozott a következő lehetőségig :)

Ez egy tök jó dolog, főleg ha mondjuk apukád cégénél találnának neked munkát, akkor gyűjthetnél egy kis pénzt is a továbbtanuláshoz, és mellette nyelvet is tanulhatnál.Látod, ezernyi lehetőség van, ne pánikolj :) Ülj le és készíts listát, hogy miket választhatsz,egymás alá

aztán még egy oszlopot csinálj, ahol azokat írod le, amiket esetleg egyszerre is tudnál csinálni!

Nem olyan vészes a helyzet, ne félj, "eddig még mindig volt valahogy, soha nem volt olyan, hogy végül nem lett sehogy sem", én mindig ezt mondom, ez az életfilozófiám :)

sok sikert!

22l

2009. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én elmondom, mit tennék a helyedben, és azt is, hogy miért, ezek után dönts belátásod szerint.


Én azt tenném, hogy elkezdem a főiskolát, hiszen a szakképzés csak egy év múlva indul, addig is biztosított vagy, diákként megkapsz minden ellátást, ha nem iratkozol be, akkor dolgoznod kell, vagy fizetni magad után a TB-t, viszont elég nehéz ma tisztességes munkát találni, ezért én nem ajánlom ezt a verziót, és elkezdeném a főiskolát, egy év alatt kiderül, mennyire megy, ha egyáltalán nem megy, legalább megpróbáltad (csak megsúgom, hogy nálunk 300 főből maximum a fele végez, a többiek kiestek az évek során, de már elsőben is sokan), ha meg mégis megy, akkor át lehet egy év után menni levelezőre, és mellette el lehet végezni azt a másik szakképzést (sokan tesznek így, akár keresztféléves képzés, akár egy idegen nyelv, vagy jogosítvány, akár egy szakképzés, még az elején azért könnyű, mert tudsz koncentrálni, a végén már államvizsga, végső vizsgák hajtanak, nem jó). Közben az első évben végzel diákmunkát, azt félreteszed, lekötöd, hogy később legyen miből finanszírozni a tanulást, ha kell.


A képzés, amire fölvettek, informatika-könyvtáros nem egy rossz szak, el lehet vele jól helyezkedni, akár iskolában, akár könyvtárnál, könyvesboltban. B-tervnek kiváló, és nem hinném, hogy olyan nagyon nehéz. És arra is gondolni kell, hogy még ha a másikat is akarod igazán csinálni, de megtörténhet, hogy becsődöl a cég, vagy egy létszámleépítés, és a jobb helyzetre várva addig is dolgozni kell valamit, és csak úgy lehet gyorsan elhelyezkedni, ha eleve több lábon állsz.


Én ha most kezdeném a főiskolát, akkor azt tenném, hogy első év után elkezdtem volna egy tanfolyamot, vagy legalább a jogsit (érettségiig arra nem volt időm, és most meg államvizsga miatt nincs, és sok munkahelyre kérik), nekem nem kellett volna átmenni levelezőre, mert eleve olyan volt az oktatási rendszerünk, hogy belefért volna. Kár, hogy erre csak most utólag gondoltam, de ha akkor időben eszembe jut, most könnyebben találnék munkát.

2009. júl. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon összekavartak téged a szüleid. Nem Ők kell eldöntsék.

Arra a kérdésre, hogy infó, mérnöki vagy germanisztika, nyelvek a nyerők nálad, egyszerű a megoldás. A suliban reál vagy humán beállítottságú voltál? Mi ment jobban, a magyar vagy a matek, fizika meg ezek? Ha ezekre válaszolsz, megkapod azt a szakot amit tudnál tanulni.

Amúgy sztem amit apád mondott az a legjobb. De fogj neki az infónak, ingyenes nincs veszteni valód. Ha nem megy max otthagyod és nekifogsz egy másiknak jövőben.

2009. júl. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!