Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz, amikor az ELTE...

Mi lesz, amikor az ELTE Neptunra vált?

Figyelt kérdés
Milyen változások valószínűek? Egyáltalán nem ismerem a neptunt.
2012. szept. 11. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Hamar átlátható az is, csak az a gond vele, hogy gyengébb, így tárgyfelvételkor lefagy az egész, mert több ezren rohanják meg az oldalt, és kidob, aztán meg nem enged vissza, mert túl sokan vannak fent. Persze lehet, hogy kitalálnak ez ellen valamit, de én tavaly neptunoztam, és voltak ilyen problémák.
2012. szept. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Káosz. Bár személyes tapasztalatom nincs a Neptunnal kapcsolatban, de jót még nem hallottam róla. Sok embernek még az ETR is túl bonyolult, érdekes lesz a váltás.
2012. szept. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy a Neptun bizonyos egyetemeken lefagy tárgyfelvételkor, az ETR meg nem, az pont nem abból adódik, hogy az egyik gyengébb lenne.


Más rendszerben működik a tárgyfelvétel: pl. BME-n azé a hely, aki hamarabb kattint, ELTE-n ugye ennél összetettebb, ezért nem egyszerre rohamozza meg mindenki a rendszert.


Az ELTE mostani tárgyfelvételi rendszere elvileg a Neptunban is megvalósítható, arról viszont nem hallottam még semmi konkrétat, hogy meg is valósítják-e.


A kezelőfelület eléggé más, de ott sztem nem jelenthető ki egyértelműen, hogy jobb az egyik vagy a másik, meg lehet szokni mindkét félét, max. az elején lesz kicsit fura.

2012. szept. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nem fagy le a neptun, legalábbis nekem soha. Mindig elsők között veszem fel a tárgyaimat, nem tudom, hogy később szívnak-e mások a rendszerrel. Szerintem teljesen átlátható, nem bonyolult vagy rossz. Mikor anno mondták, hogy neptun így, neptun fujjj, sokkal rosszabbra számítottam. Az emberek hajlamosak a túlzásokra ha fikázni kell valamit:D Amúgy nem elhanyagolható azért, hogy milyen technika áll a háttérben. Szerverre gondolok.
2012. szept. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt mondták a TTK-n a HÖK-ösök, hogy az a két hét, ami az etr zárása és a neptun megnyitása között fog eltelni, halál lesz. De ahány neptun, annyiféle. Megmarad a háromlépcsős tárgyfelvétel. Meg egy csomó ilyen ELTE-s sajátosság.
2012. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A funkciók, pl. a rangsorolásos jelentkezés megmarad. Lényegében csak a kezelőfelület lesz más. A Neptun sokkal fejleszthetőbb, mint az ETR. Mivel az EHA-kód ETR-specifikus, ezért mindenki új kódot fog kapni a Naptunhoz, amit ETR-ben, személyes üzenetként kaptok meg. Ezt mindenképp írjátok fel vagy mentsétek le, mert sem a TO-n sem máshol nem lesz felírva, és nem fogtok tudni belépni ha nem figyeltek oda.
2012. szept. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!