Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha passzív féléven vagyok,...

Ha passzív féléven vagyok, nem vállalhatok diákmunkát és nem vehetek diákbérletet?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Diákbérletet elvileg nem, mert elvileg nem kéne, hogy matricát kapj a diákodra.

Diákmunkát néhol vállalhatsz, most hirtelen nem tudom már más kérdésnél láttam felsorolva diákirodákat, de sok helyen dolgozhatsz. Vannak pl. ezek a diákmelók ahol 3-4 napig hétköznap kell dolgozni, azok kifejezetten halasztóknak vannak kitalálva hisz rendes egyetemista nem tudna 3-4 napig nem bejárni.

2012. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hm, ilyenkor mit tesz az ember? Jegytömbbel bliccel, vagy megveszi a teljes árú bérletet?
2012. szept. 13. 12:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyiket sem csinálhatód. Passzív félév alatt nincs tanulói jogviszonyod.
2012. szept. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még október 31-ig érvényes a matrica, tehát addig vehetsz diákbérletet. Utána jegy, vagy teljesárú bérlet, mégis mit lehetne még? :)
2012. szept. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha passzívon vagy és munkát vállalsz, bármilyet, akkor nem fogsz Start-kártyát kapni, amikor végzel a sulival. Ha dolgozni akarsz, feketén dolgozz, különben semmilyen pályakezdő támogatásra nem leszel jogosult. Aktív félévben vállalhatsz munkát, az nem számít bele, de passzív félévben nem dolgozhatsz, vagyis "büntetlenül" nem .
2012. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem értem, ez miért van, aktív félévben, ha komolyan veszem a sulit, nincs idő diákmunkára, ha aludni is akarok. Akkor mégis mit lehet passzív félévben csinálni? Semmit, körülbelül, nem?
2012. szept. 13. 14:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Passzív félévre általában valami indokkal meggy az ember. Gondolom neked is volt valami amiért ezt választottad. Miért kapnál diák kedvezményt ha nem jársz suliba? Különben a TB-det se felejtsd el kifizetni minden hónapban, mert azt is neked kell.
2012. szept. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egészségügyi okból. Sokáig betegállományban leszek, itthon kell feküdnöm, nem tudom elkezdeni a félévet. Mikor meggyógyulok, elment a félév fele. A tavaszi félév őszi nélkül nem működik, a tanterv miatt. Üljek itthon karbatett kézzel? Mert tanulni nem tudok. Ezek szerint dolgozni sem.


De azt komolyan kérdezem, hogy mit tud kezdeni az, aki passzívon van, mert tényleg úgy látom, hogy semmit.

2012. szept. 13. 17:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Na most nem azért, de hogy akarsz dolgozni, ha feküdni fogsz?

Ha dolgozni tudsz, tanulni is. Ha otthon tudsz ülni, a suliban is, érdekesen látod a dolgokat.

Ha nem tudsz mit kezdeni magaddal, akkor aktívan veszed fel a félévet, legrosszabb eseteben is lesz néhány tárgy, amivel majd harcolsz zhkor, hogy mehess vizsgázni, de még mindig jobb, mint elmész dolgozni és ugrik minden pályakezdő kedvezményed, egy állásjelentkezésnél egyetlen előnyöd egy tapasztaltabbal szemben. Én felvenném aktívra azt lesz ami lesz, fekve is lehet tanulni amúgy.

2012. szept. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!