Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig jár nekem a TB, ha...

Meddig jár nekem a TB, ha most júniusban végeztem el egy OKJ-s tanfolyamot, de már megszűnt a tanuló jogviszonyom?

Figyelt kérdés
Munkát még nem találtam, az önkormányzatnál azt mondták, hogy addig jár a TB, amíg a diákigazolvány érvényes, ami október 31. , ezen felül 45 napig még passzív jogon is jár TB. A suliban a titkárságon erről semmit nem tudnak, váltig állítják, hogy csak addig, míg a tanulói jogviszony tartott Június végéig. Viszont az egyik tanárom szintén ezt mondta a saját gyereke tapasztalatai után, hogy október 31-ig. Most akkor kinek van igaza?

#diákigazolvány #TB passzív jogon
2012. aug. 29. 09:13
 1/4 reptoid ***** válasza:
Az önkormányzatnak. A diák érvényességének vége után érvényes negyven valahány (ezek szerint akkor 45) napig.
2012. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én az APEH(most NAV)-nél kérdeztem rá, ahol azt mondta az ügyintéző, hogy amíg érvényes a diák (okt. 31) és az azt követő 45 napos türelmi idő alatt nem kell TB-t fizetned.
2012. aug. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Viszont ami még nem kerek számomra, az az, hogy a titkárnők azt se tudták megmondani, hogy meddig érvényes a diákom!! Meg hogy majd megkérdezik az igazgatótól, mert ő jártasabb jogi ügyekben, és majd visszahívnak.

(Azóta is hívnak...)

2012. aug. 29. 13:11
 4/4 reptoid ***** válasza:

Majd hozzászoksz, hogy egy csomó helyen dilettáns emberek ülnek, akár fontosabb pozícióban is, mindennek magadnak kell utána járnod hivatalos forrásból, nem jött-ment titkárnőkre hallgatni.


[link]


"- amennyiben Ön alap- vagy középfokú nevelési-oktatási vagy felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében folytat tanulmányokat, akkor a tanulói, illetve a hallgatói jogviszonya kezdetétől a diákigazolványra való jogosultsága megszűnéséig alanyi jogon jogosult az egészségügyi szolgáltatásra, ezt követően pedig további 45 napig az egészségügyi ellátást passzív jogon még igénybe veheti."

2012. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!